Lamborghini Huracan’a veda ediyoruz: Arrivederci Huracan!

Lamborghini Huracan’a veda ediyoruz: Arrivederci Huracan!

Süper spor otomobil denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri olan Lamborghini’nin çok başarılı olan modeli Huracan’a artık veda ediyoruz. Lamborghini’den yapılan açıklamaya göre 2024 yılında Huracan’ın üretimi tamamlanıyor. Lamborghini 2024 yılına kadar Huracan üretimine devam edecek ancak artık yeni bir Huracan siparişi almayacak çünkü 2024’e kadar üretilecek olan Huracan’ların hepsi satılmış. Lamborghini yaptığı açıklamada Huracan’ın ”tamamen tükendiğini” açıkladı.

Lamborghini’de Huracan’ın yerini alacak yeni model ise merakla otomobil tutkunları tarafından bekleniyor. Huracan’ın yerini alacak yeni otomobilin özellikleriyle ilgili birçok tahmin de bulunuyor. Yeni model çok yüksek bir ihtimalle plug-in hybrid teknolojisine sahip olacak. İçten yanmalı motor ise Huracan’ın motoruna göre daha küçük hacimli ve büyük ihtimalle turboşarjlı bir motor olacak. Bunun yanında markanın yeni tanıtılan modeli Revuelto’da kullanılan yeni 8 ileri çift kavrama şanzımanın, Huracan’ın yerini alacak modelde de kullanılacağı tahmin ediliyor.

Bu gelişmenin yanında Lamborghini 2+2 oturma düzenine sahip bir GranTourer otomobil geliştiriyor. Ferrari’nin domine ettiği GranTourer otomobil pazarına girmeye hazırlanan Lamborghini, ezeli rakibi ile bu alanda da rekabet etmeye çalışacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!