Lamborghini iki yılda 10.000 adet Urus üretmeyi başardı.

Lamborghini iki yılda 10.000 adet Urus üretmeyi başardı.

Lansmanından sadece iki yıl sonra, Lamborghini, Süper SUV’u Urus’un 10.000’inci örneğini banttan indirdi.

Sant ‘Agata Bolognese’deki fabrika, bir Rus müşterisi için 10.000 şasi numaralı modeli banttan indirdi. Bir kilometre taşı olan 10.000’inci Urus, karbon fiber paketi ile birlikte siyah ve turuncu renkte iki tonlu Ad Personam iç mekanı ile üretildi. Yeni Nero Noctis Matt boyanın da çok şık göründüğünü belirtelim.

Aralık 2017’de satışa sunulduğundan beri Urus, Lamborghini’nin satış artışına önemli bir katkıda bulundu. SUV, piyasadaki ilk tam yılı olan 2019’da 4.962 adet müşteriye teslim edildi ve Lamborghini’nin geçen yıl toplam satışlarının yüzde 61’ini oluşturdu.

Temel üretim aritmetiğini kullanarak, Lamborghini’nin 2020’de şu ana kadar yaklaşık 3.277 adet Urus teslim ettiği tahmin ediliyor.. Aynı hızın korunması koşuluyla Urus, yılı 6.000’den fazla teslimatla bitirmesi de tahminler arasında yer alıyor.

Süper SUV, tamamen Urus’a adanmış bir montaj hattı olan Manifattura Lamborghini’de üretildi. Yeni tesise yer açmak için Automobili Lamborghini üretim tesislerini 80.000’den 160.000 metrekareye çıkardı. Fabrika 4.0 modeline dayanan SUV montaj hattı, montaj operasyonları boyunca işçileri desteklemek için yeni üretim teknolojilerini de kullanıyor.

Manifattura Lamborghini’nin modülerlik, esneklik ve maksimum kişiselleştirme ile karakterize edilen yeni bir üretim modeli ölçütü oluşturduğu söyleniyor. 2019’da tamamen Urus’a özel bir boya atölyesi açıldı. Üretim hattında olduğu gibi, yeni boya atölyesi, AI dahil yeni teknolojileri entegre eden Factory 4.0 modeline uygunluğuyla dikkat çekiyor.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!