Land Rover, Defender Islay Edition’ı tanıttı.

Land Rover, Defender Islay Edition’ı tanıttı.

Geçtiğimiz yıllarda Land Rover, yeni nesil Defender’ı tanıtmıştı. Birçok kişiye göre yeni nesil Defender’ın isminin farklı bir isim olması gerekiyordu çünkü ilk nesil Defender otomotiv endüstrisinin en ikonik modelleri arasında yer alıyordu. Aradan geçen iki yıl, farklı bir model ismi kullanılması gerektiğini savunan Land Rover fanatiklerini haklı çıkardı. İkinci nesil Defender, ilk nesil Defender’ın çeyreği kadar bile bir etki yaratamadı.

Bunun üzerine Land Rover’ın klasik otomobil departmanı çok cesur bir hamle yaptı. Defender Islay Edition isimli limitli üretilecek bir klasik Defender tanıttı. Sadece 30 adet üretilecek olan Defender Islay Edition’ın anahtar teslim fiyatı ise tam 230.000 Pound.

Bu özel modelin teknik detaylarını ve tasarımını incelemeye başlayalım.

Land Rover tarafından restore edilmiş ve özel olarak geliştirilmiş Defender Islay Edition’ın kaputun altında 5.0 litrelik 394 beygir güç üreten bir V8 bulunuyor. Üretilen toplam güç 8 ileri tam otomatik ZF şanzıman ile dört tekerleğe iletiliyor. Islay Edition, 0-100 km/h hızlanmasını ise 5.6 saniyede tamamlıyor.

Restore edilecek modelin tasarımı düşünülürken şirketin kurucularından olan Spencer Wilks’in sahip olduğu 1965 model Series II Defender’dan esinlenilmiş. Üretilecek olan tüm Islay Edition’lar Heritage Grey renginde olacak ve yine üretilen tüm modeller krem rengi çelik jantlara sahip olacak. Bunların yanında, LED Farlar, orijinal modele göre çok daha güçlü frenler ve geliştirilmiş süspansiyonlar da Islay Edition’da yer alacak.

Modelin içinde ise çoğunlukla Siyah Windsor deri kullanılmış. Derinin yanı sıra kumaş süslemeler, meşe ağacı kaplamaları ve yeni nesil bir vites seçici de dikkat çeken tasarım ögeleri arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!