Le Mans kazanan pilot, zaferine ithaf ettiği Porsche 911 tasarladı

Le Mans kazanan pilot, zaferine ithaf ettiği Porsche 911 tasarladı

Hiç Le Mans yarışını kazanmayı hayal ettiniz mi? Peki tamamen özel tasarıma sahip bir Porsche 911 GT3’e sahip olmaya ne dersiniz? İtalyan eski yarış pilotu ve girişimci Paolo Barilla, her ikisini de afili bir şekilde yaptı. İlk olarak 1985’te özel bir Porsche 956 yarış otomobilinin direksiyonunda Le Mans’ı kazandı ve şimdi de bu zafere yaraşır görünüme sahip muhteşem bir Porsche 911 GT3 satın aldı.

Otomobil, Sonderwunsch programını başlatan Porsche Exclusive Manufaktur tarafından hazırlandı. 60. yaş günü için kendine GT3’ü hediye etmek isteyen Paolo Barilla, tasarım sürecine yoğun bir şekilde dahil oldu. Aslında, “sık danışmalar” ve Porsche’nin genel merkezine yapılan ziyaretlerin yanı sıra müşteri, şanzımanı otomobilindeki motorla bizzat kendi monte etti.

Özel tasarım, Yaz Sarısı boyayı beyaz vurgular ve siyah bir kuyrukla birleştiriyor. 7 sayısı, orijinal yarış otomobilinde olduğu gibi, kaputta ve kapılarda gururla sergileniyor. Diğer detaylar arasında yaz sarısı ön rüzgarlık, far halkaları ve rüzgar tünelinde test edildikten sonra arka kanatta olmayı hak eden daha büyük yan plakalar yer alıyor.

Farklı renklerdeki jantlar, ön aksta beyaz ve arkada altın kaplama ile oldukça havalı görünüyor. Son olarak, B sütununda sahibinin imzası ve İtalyan bayrağı olan bir plaka var.

İçeride, 956’yı selamlayan özel kapı eşik korumaları, koltuk başlıklarında, paletin dış hatları kontrast sarı renkte olan özel bir Le Mans 1985 logosu ve alüminyumdan imal edilmiş güzel özel bir vites topuzu var.

Süreç, önceki nesil GT3 (991.2) ile başlayıp en son model (992) üzerinde tamamlanarak, ilk taslaktan nihai ürüne kadar üç yıl sürdü. Uzun süredir Porsche tasarımcısı olan Grant Larson, en büyük zorluğun grafikleri 956’nın düz yüzeylerinden 992’nin yuvarlak şekillerine aktarmak olduğunu söyledi.

Şu anda çok ünlü bir İtalyan gıda şirketinin başkan yardımcısı olan Paolo Barilla şunları söyledi: “Seksenlerde, performans ve güzellik açısından ikonik bir otomobil olan harika Porsche 956’yı kullanma şansım oldu. Modern GT3, bu anıyı benim ve bana yakın olan insanlar için heyecan verici ve hayati kılıyor”.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir