Lexus’tan yeni elektrikli müjdesi

Lexus’tan yeni elektrikli müjdesi

Lexus, bu baharda tanıtılacak konsept modelinin yeni bir teaser görüntüsünü yayınladı.

Üretici şimdilik ayrıntıları gizli tutuyor, ancak konseptin “geleceğe yönelik niyetlerini gösterdiğini” ve “yeni nesil Lexus’un başlangıcı” olacağını söyledi.

Bu konuda elimizde devam etmek için fazla bir şey olmasa da, konsept elegant bir gövdeye ve ince arka lambalara sahip şık bir arka kısma sahip. Ayrıca belirgin bir omuz çizgisi, çift kabarcıklı bir tavan ve arka camdan aşağı doğru uzanan bir köpekbalığı yüzgeci anteni de görebiliriz.

Lexus, geçen yıl ön tarafla ilgili eskizleri paylaşmıştı ve yine oradan hatırladığımız ince farlara ve ön ızgaranın revize edilmiş bir versiyonuna sahip. Konseptte ayrıca aydınlatılmış bir Lexus amblemi ve dinamik formlu bir kaput olacak.

Lexus konsept hakkında pek bir şey söylemedi, ancak daha önce bunun elektrikli bir araç olacağını doğruladılar. İlk olarak, gelecek hibrit ve EV’lerde kullanılacak olan DIRECT4 elektrikli sürücü kontrol sistemi ile birlikte duyurulmuştu.

Elektrikli araçlarda, sistem ön ve arka elektrik motorlarını kullanacak. Açıklama esnasında şirket, her biri 201 hp güç ve 300 Nm tork üreten iki motorlu bir prototipini sergiledi.

Lexus, konsepti tanıtmanın yanı sıra, şirketin “yeni vizyonu” altında ilk modelini bu yılın sonunda piyasaya süreceğini doğruladı. Bunu önümüzdeki yıl ve sonrasında yeni modeller takip edecek.

Daha fazla sorunun cevabına bahar aylarında ulaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!