LG, Avrupalı üretim deviyle ortaklık kuruyor

LG, Avrupalı üretim deviyle ortaklık kuruyor

Magna International ve LG Electronics, elektrikli araçlar için çeşitli önemli bileşenler üretmek adına ortaklık kurduklarını duyurdular.

Geçici olarak LG Magna e-Powertrain olarak isimlendirilen bu ortak girişim, önümüzdeki yıl Temmuz ayında tam olarak kurulmuş olacak ve hisselerin yüzde 51’i LG’ye ve yüzde 49’u da Magna’ya ait olacak. Bu şirket, e-aks sistemi olarak da bilinen tek bir ünitede birleştirmeyi amaçlayan elektrik motorları, invertörler ve yerleşik şarj cihazları üretecek.

Şirketlere göre, ortak girişim Magna’nın elektrik aktarma organları sistemlerindeki gücünü ve LG’nin elektrik motorları ve invertörler için gerekli bileşenleri geliştirme konusundaki uzmanlığıyla birlikte küresel tedarik ağını kullanacak. Reuters, ortak girişimin Güney Kore’nin Incheon kentinde kurulacağını ancak aynı zamanda ABD ve Çin’deki insanları da istihdam edeceğini bildirdi.

Ortak girişim, her üç ülkedeki LG lokasyonlarında bulunan 1.000’den fazla çalışanı kapsamakta. Ortak girişimi tamamlamak için gereken tek şey LG hissedarlarının onayı.

Magna başkanı ve ortaklığın gelecekteki CEO’su Swamy Katagiri yaptığı açıklamada, “Bu ortaklık, elektrifikasyonun ön saflarında olma ve otomobil üreticilerini çeşitli ve birinci sınıf bir portföyle destekleme stratejimizle tamamen uyumludur” dedi. “Güçlü yönlerimizi birleştirerek, daha fazlasını başarmak için sinerjilerle yatırım verimliliği ve pazara giriş hızı elde etmeyi umuyoruz. Bir yandan da elektrikli aktarma organları pazarının hızlanmasından yararlanmaya devam ediyoruz.”

LG Electronics Araç Bileşen Çözümleri Şirketi’nin başkanı Dr. Kim Jin-yong. “Şirket içi hünerimiz ile Magna deneyimimiz ve kapsamlı geçmişimizin birleşiminin, EV güç aktarma organlarını tek başımıza ilerlemekten daha hızlı dönüştüreceğine inanıyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!