Lunaz bu kez Bentley Continental dönüşümüyle karşımızda

Lunaz bu kez Bentley Continental dönüşümüyle karşımızda

Hatırlatmak için Lunaz, klasik üst düzey İngiliz otomobillerini hızlı, sıfır emisyonlu elektrikli otomobillere dönüştürme konusunda uzmanlaşmış, İngiliz merkezli bir şirket. Halihazırda orijinal Range Rover, Jaguar XK120, Rolls Royce Phantom V ve Silver Cloud için elektrikli dönüşümler sunuyor. Artık bu listeye klasik bir Bentley ekleyebilirsiniz.

Bu 1961 Bentley S3 Continental Flying Spur, şimdiki Flying Spur’un büyük büyükbabası ve bir zamanlar tamamen alaşımlı 6.2 litrelik L serisi Rolls Royce / Bentley V8’den güç alıyordu.

Artık işler değişti. Lunaz, S3’ün yeni sessiz güç aktarım mekanizması hakkında ayrıntıları paylaşmadı, ama bize soracak olursanız muhtemelen Rolls-Royce Cloud dönüşümlerinde kullanılan aynı güç ünitesini barındırıyor.

Bu da demek oluyor ki, arka tekerleklere birleşik 375 hp güç ve 700 Nm tork gönderen bir çift elektrik motoru bulunuyor. Rolls ve Bentley eski günlerde güç figürleri gibi “önemsiz” ayrıntıları tartışmayı hiç sevmezken, orijinal S3’ün içten yanmalı motoru muhtemelen bunun yarısını ortaya üretebiliyordur..

Phantom’daki 80kWh’lık batarya, şarjlar arasında yaklaşık 500 km’lik sürüş yapmanıza veya arka koltukta oturmanıza izin veriyordu. Bentley için de benzer rakamlar beklemekteyiz.

Lunaz, Continental’in frenlerini ve süspansiyonunu da iyileştirdi ve artan performansın yönlendirilmesine yardımcı olmak için elektrik destekli bir direksiyon sistemi ekledi. Ayrıca, modern bir klima sistemi ve Apple CarPlay özellikli retro görünümlü bilgi-eğlence ekranı gibi daha fazla teknoloji var.

Ancak dışarıdan bakıldığında, komple, özenli bir restorasyondan geçmiş herhangi bir eski Bentley’e çok benziyor.

Bu özel Flying Spur, sahibinin isteği üzerine iki tonlu yeşil renge boyanmış. Bununla birlikte, kendinizinkini herhangi bir renkte sipariş edebilirsiniz ve bunun bir S3 Continental Flying Spur olması da gerekmez. Çünkü Lunaz ayrıca eski S1 ve S2 Continental modellerini de değiştirecektir. İki kapılı veya üstü açık bir otomobil mi istiyorsunuz? Minimum 350.000 £ (3.6 Milyon TL) bedeli ödemeniz koşuluyla bunu da yapabilirler.

Pek çok insan bunu yapmaktan mutlu gibi görünüyor. Lunaz, iş gücünü ikiye katlamaya ve yepyeni fabrikasına taşınmaya hazırlanıyor.

Ancak iş planı tamamen klasik EV dönüşümlerinden ibaret değil. Ana odak noktası, Lunaz’ın mevcut otomobil ve kamyonet filolarını temiz enerjiye yükseltmek isteyen şirketlere tedarik etmek istediği tescilli elektrik teknolojisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!