Makyajlı BMW X7 Tanıtıldı

Makyajlı BMW X7 Tanıtıldı

Casus fotoğraflar ve görüntüler, BMW’nin makyajlı X7 için ne planladığına dair bize zaten sağlam bir işaret vermişti, ancak çarpıcı biçimde bölünmüş ışık kümeleriyle bu yeni yüzü görmek yine de şok etkisi yarattı. Yine de alışsak iyi olur. BMW, bu tasarımın lüks modelleri için yeni tasarım dili olacağını söylüyor; bu, yaklaşmakta olan 7 Serisi, i7 ve Alpina XB7’nin de aynı görünüme sahip olabileceği anlamına geliyor.

Kaputun hemen altına monte edilen dar ışık şeridi aslında farlar değil, dönüş sinyali göstergeleri olarak ikiye katlanan LED gündüz yanan farlardır. Gerçek farlar gizlice tamponun alt kısmındaki karanlık bir örtüye yerleştirilmiştir. Buradaki fikir, diğer yol kullanıcılarının gece bir X7 onlara doğru gelmedikçe orada olduklarını bile fark etmeyecekleridir.

Yeni aydınlatma düzenlemelerine ve tamponun tabanındaki saten alüminyum kaplamalara doğal olarak çekilen gözlerinizle, birkaç yıl önce X7’nin jumbo ızgarası hakkında yaptığımız yaygarayı neredeyse unutabilirsiniz. Makyajlo modelde bu ızgaralar daha büyük değil, ancak şimdi iki renkli bir tasarıma sahip ve X7 xDrive40i alıcıları M60i’de standart olarak gelen aydınlatmalı ızgara özelliği için ekstra ödeme yapabilir. Arka tasarım değişiklikleri, iki yeni LED lamba ünitesi ve bunları birbirine bağlayan krom çubuk için bir cam kapak ile sınırlıdır.

İsteğe bağlı M Sport paketini seçin ve X7 xDrive40i’niz M’ye özgü ön ve arka tamponlar ve yan etekler, çok parlak siyah süsleme kirişleri, koyu kaplama trapez egzoz boruları ve çift kollu, iki renkli 21 inç jantlar ile donatılmış olarak gelir.

Amiral gemisi M60i, hava dostu M kapı aynaları, geniş hava girişleri, M rozetli ızgara, dörtlü egzoz boruları ve 22 inç jantlarla bir adım daha ileri gidiyor ve M Sport Professional paketiyle ekstra Shadowline kaplaması ve siyah veya mavi fren kaliperleri içeriyor.

Farlardan sonraki en büyük görsel değişiklik ise X7’nin içinde bulunuyor. Eski otomobilin geleneksel gösterge paneli ve ayrı dokunmatik ekranının yerine, makyajlı SUV, 12,3 inç dijital gösterge paketi ve BMW’nin en yeni iDrive 8 yazılımına sahip 14,9 inç dokunmatik ekrandan oluşan birleşik kavisli bir ekrana sahip. Ekran, son 45 yılın çoğu BMW gösterge panosunda olduğu gibi sürücüye doğru hafifçe açılıdır, ancak yine de yolcu tarafından görülüp çalıştırılabilir.

Bir diğer büyük değişiklik ise, eski otomobilin joystick vites kolu. Artık iDrive ana kumandasının yanında bulunan çok daha küçük bir kaydırmalı buton ile vites değişiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!