Maserati, klasik programını başlattı

Maserati, klasik programını başlattı

Maserati, dikkatleri klasik modellere çekme zamanının geldiğine karar verdi ve Classiche programını başlattı. İtalyan markası geçen yılki “MMXX: Cesur Olma Zamanı” etkinliğinde bunu yapacağını açıkladığı için bu durum çok büyük bir sürpriz değil.

Bu programın ana fikri, klasik Maserati modellerinin sahiplerinin, otomobillerini sertifikalı uzmanlar tarafından kontrol ettirilmesi ve bilgilerinin doğrulanması. Bu ünvanı alan ilk otomobil ise, fotoğraf galerisinde görebileceği üzere 1969 model bir Mistral 3700.

“Auteuil gümüşü” renge sahip söz konusu örnek, 300’den fazla noktadan geçen kapsamlı bir incelemenin ardından sertifikayı aldı. Başka bir deyişle müfettişler, bu örneğe takılan her şeyin fabrikanın amaçladığı gibi olduğundan emin olmak için aracın kendisini, belgelerini ve Tarih Arşivi’ni kontrol etti.

Maserati, daha önce 20 yaşın üzerindeki araçları ve MC12 gibi özel serilerden gelen modelleri için kimlik doğrulama hizmetleri sunmuştu. Bu muayene, artık üretilmeyen ve koleksiyon değerine sahip araç üzerinde gerçekleştiğinden, sertifikalı bir ikinci el araç için yapılandan son derece farklıdır.

Aynı zamanda müşteriler, araçları henüz birkaç aylıkmış gibi küçük onarımları ve periyodik bakımlarını kurum içinde yaptırabilecekler. Üstelik Maserati, isteğe bağlı bir detailing hizmeti bile sunuyor.

Programın amacı, sahiplerinin yatırımlarını korumalarını sağlarken, mümkün olduğu kadar çok klasik Maserati aracını da muhafaza etmek. Classiche (İtalyanca klasik demek), Youngtimer ve Speciali (özel) otomobil sahipleri, araçları için özel bir servis planının yanı sıra, araçların restorasyon veya onarım süreci gibi çeşitli aşamalarında sahiplerine yardımcı olmak için takip hizmeti de alabilecekler.

Maserati, 2022’den itibaren klasik otomobiller için orijinal tasarımlar kullanılarak yapılan yeni parçaların yanı sıra restorasyon hizmetleri de sunacak. Süreç, klasik muadillerinden farklı görünmeyecek bileşenler için modern güvenilirlik ve işlevsellik sağlayacak.

Bu duyuruyla birlikte İtalyan marka, giyime odaklanan Capsule Collection da açtı. Trident markası erkekler, kadınlar ve çocuklar için giysiler sunmaktadır. Tüm öğeler stil ile geleneği birleştirir ve tasarımcılar Maserati Classiche’nin altını çizdiği gibi en küçük ayrıntılara dikkat etmiştir.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!