Maserati MC20 Sonunda Karşımızda!

Maserati MC20 Sonunda Karşımızda!

2021 Maserati MC20, çevrimiçi tanıtımından kısa bir süre önce basına sızdırıldı. Uzun zamandır beklediğimiz bu model tahmin ettiğimiz gibi, son derece farklı bir Maserati.

MC20’nin dış tasarımı, şu anda İtalyan üretici tarafından üretilen diğer modellerden çok farklı. Ön tasarıma baktığımızda, otomobil nispeten yumuşak, basit hatlara sahip ve küçük bir ön ızgarası var ama keskin hava girişleri de otomobilin gücünü dışarıdaki insanlara anlatıyor. Diğer detaylara baktığımızda, ortadan motorlu olan MC20’nin yukarı doğru açılan kelebek kapılara sahip olduğunu görüyoruz. Arka kısımda ise Pininfarina Battista’yı hatırlatan ince LED fren lambaları bulunuyor.

İnternette yayınlanan görüntüler ayrıca MC20’nin iç mekanını da göstermiş oldu. Siyah ve mavi deri spor koltuklar ilk bakışta dikkat çekiyor. Aynı zamanda bir karbon fiber iletim tüneli ve R, D ve M gibi vites seçimi yapabildiğimiz düğmeler yer alıyor. Vites düğmelerinin önünde sürüş modları arasında geçiş yapmak için kullanılan büyük bir buton bulunuyor. Kabinin diğer önemli parçaları arasında tamamen dijital bir gösterge paneli ve büyük bir dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi yer alıyor.

İç ve dış tasarımlar ne kadar ilgi çekici olsa da, Maserati’yi özel kılan en büyük neden güç ünitesidir. MC20’de de ”Nettuno” isimli yeni bir motor bulunuyor ve bu gelişmiş bir çift bujili, ön hazneli yanma sistemi içeren ve 7,500 rpm’de 730 Nm tork ve 621 hp güç üreten 3.0 litrelik bir çift turbo V6 güç ünitesidir. Bu motorla eşleştirilmiş ve gücü arka tekerleklere aktaran çift kavrama, 8 ileri bir Getrag şanzıman bulunuyor.

MC20’nin gelecekteki versiyonları arasında hibrit bir modelin yanı sıra tamamen elektrikli bir model de bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!