Maserati, MC20’nin üstü açık modelini tanıttı

Maserati, MC20’nin üstü açık modelini tanıttı

Yeni Maserati MC20, markanın açıkladığı üzere 2022’de yeni bir üstü açılabilir Cabrio versiyonuna kavuşacak. Biraz bulutlu güneşli bir gökyüzünün altında, süper otomobil benzersiz bir bulut kaplı kamuflaj giydirmesiyle görüntülendi.

MC20 çok uzun süredir piyasaya sürülmedi ve birçok yayıncı henüz yeni süper otomobilin direksiyonuna geçmedi bile. Yine de Maserati çalışanları, piyasaya bir Cabrio versiyonunu sunmak için çok çalışıyorlar. Tüm bunlar, Grecale SUV’yi çevrimiçi olarak da hazırlamaya çalışırken gerçekleşiyor.

Açıkçası Maserati, Ferrari’nin gölgesinden kurtulduğundan beri diğer herhangi bir süper otomobil şirketi kadar hırslı. MC20 hakkında çok az sayıda kamuoyu incelemesine rağmen, hepsi sürücü bölmesinin arkasına gizlenmiş tamamen yeni çift turbo V6 hakkında iyi görüşler bildiriyor.

Ortaya monte edilen bu motor konumu, MC20 Cabrio söz konusu olduğunda önemli. 2005 yılındaki MC12 süper otomobilden bu yana Maserati için bu konfigürasyonun ilki olacak. Yeni otomobilin coupe versiyon ile aynı denebilecek kadar benzer özelliklere sahip olmasını bekliyoruz.

Bu da, 620 civarı beygir gücü ve 730 Nm civarı tork üretmesi gerektiği anlamına geliyor. Bu rakamlara MC20’yi 0’dan 100 km/s hıza 2.9 saniyede uçurmak ve saatte 325 km hıza çıkarmak için yeterliydi. Elbette Cabrio’nun biraz daha yavaş olmasını bekliyoruz.

Bu fotoğraflarda gördüğümüz karmaşık katlanır tavan mekanizması sayesinde bu performans verileri muhtemelen biraz ağırlığa yenik düşecek. Yine de, saçlarınızda rüzgar ve üzerinizde açık gökyüzü varken, istediğiniz hızda yıldırım hızıyla uçmanın daha yavaş olmayacağı hissine kapılıyoruz.

Sadece aşağıdaki fotoğraflarda gösterilen gün kadar güneşli ve çarpıcı olduğundan emin olun. Kimse MC20 Cabrio geçit töreninde yağmurun yağmasını istemez.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!