Mercedes, 2023 EQE Elektrikli SUV’yi 16 Ekim’de Tanıtacak

Mercedes, 2023 EQE Elektrikli SUV’yi 16 Ekim’de Tanıtacak

Ajandalarınıza not alın, çünkü Mercedes dördüncü tamamen elektrikli EQ modeli EQE SUV’nin tanıtımını 16 Ekim 2022 Pazar günü canlı yayınlayacak.

Tamamen elektrikli çok yönlü bir araç olan yeni EQE SUV, “rüya sahneleri ve gerçeklik arasında” geçiş yapan bir video ile saat 21:00’de sunulacak. EQE sedanına çok benzemesi beklenen bu son model, EQS SUV’a göre biraz daha küçük ve daha uygun fiyatlı bir versiyon olacak.

Mercedes, EQE SUV’nin, daha önce de ortaya koyduğu şekilde “çok yönlü bir iç mekan” sunduğunu söylüyor. Sedan muadili ile neredeyse aynı olan bu model, gösterge panelinin uzunluğunu kapsayan bir hiper ekrana ve uçlarında türbin tarzı havalandırmalara sahip.

Ayrıca beş küratörlü renk kombinasyonunda sunulacak. Mercedes, daha önce balao kahvesi ve neva grisi deri kombinasyonunu sergilemişti. Otomobil üreticisine göre, yeni bir kaplama malzemesi “ahşabın sıcaklığını alüminyumun teknik soğukluğuyla” sunacak.

Dış cephenin resmi fotoğrafları henüz Mercedes tarafından paylaşılmamış olsa da, casus fotoğrafçılar onu herhangi bir kamuflaj olmadan yakalamayı başardı. Bir LED ışık çubuğuyla birbirine bağlanan tamamen kapalı bir “ızgara” ve geri çekilmiş farlar, tasarımı EQ serisinin geri kalanına bağlıyor.

Beklenen bir şekilde EQE sedanın şişirilmiş bir versiyonu olarak, güç aktarma seçeneklerinin burada çok benzer olmasını bekliyoruz. Bu, 90 kWh pil takımı ve 288 hp (215 kW/292 PS) üreten arkaya monte bir motor anlamına gelmelidir.

Çift motorlu bir versiyon da bekleniyor. Bu iki motorla, EQE 53 4MATIC+ 677 hp (505 kW/687 PS) güç üretiyor. 469 hp (350 kW/475 PS) üreten bir alternatif de mümkün. Dört tekerlekten direksiyon yönlendirmesi, SUV modelinde standart bir özellik olacak.

Mercedes, modelin tanıtımını YouTube, LinkedIn ve Twitter sayfalarında yayınlayacak. SUV’nin bu yıl içinde Mercedes’in Alabama’daki Tuscaloosa fabrikasında üretime geçmesi bekleniyor.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!