Mercedes-AMG C63 E Performance Goodwood’da İlk Kez Görücüye Çıktı

Mercedes-AMG C63 E Performance Goodwood’da İlk Kez Görücüye Çıktı

Yaklaşmakta olan Mercedes-AMG C63 E Performance’ın casus fotoğraflarını bir süredir görüyoruz. Biz resmi lansmanını beklerken otomobil ilk kez Goodwood Festival of Speed’de sessiz sedasız görücüye çıktı.

Otomobil hala AMG GT 63 SE Performance için de kullanılan aynı Mercedes kamuflajıyla sergilendi. Ancak şimdiye kadar casus fotoğraflardaki prototiplerde gördüğümüz kaplamalardan çok daha fazla detayı görmemize olanak tanıyor. Bununla birlikte tam olarak beklediğimiz şeylere sahip: daha büyük hava girişleri, daha geniş bir gövde, daha büyük frenleri çerçeveleyen çok kollu jantlar, dikdörtgen dörtlü egzoz uçları ve daha agresif tampon tasarımları.

Yine de bu otomobille ilgili en büyük haber meraklıların kaygılarını destekliyor. Önceki nesillerde gördüğümüz V8 kükremesi, yerini hibrit destekli turbo beslemeli dört silindirli motora bırakıyor. Yeni C63 yanındaki ibareler tarafından da teyit edildiği üzere, 671 hp (680 PS / 500 kW) güç ve 750 Nm tork üretecek. Bu veriler güncel C63 S’nin 4.0 litrelik çift turbo V8’inden 168 hp ve 50 Nm daha fazla.

Bu gücün 470 hp’si (476 PS / 350 kW), Mercedes’in A ve CLA “45 S” modellerinde bulunan M139 kodlu turbo beslemeli 2.0 litrelik dört silindirli motorunun geliştirilmiş bir versiyonundan gelirken, diğer 201 hp (204 PS / 150) kW) ise arka aksa monte edilmiş bir elektrik motorundan geliyor. Dört silindirli yeni içten yanmalı motor eski V8’den aynı zamanda 49 kg daha hafif. Bu nedenle genel olarak yol tutuşa da katkıda bulunacaktır. Gücün iletimi ise dokuz vitesli otomatik şanzıman ve Mercedes- AMG’nin 4MATIC+ performans AWD sistemi tarafından gerçekleştirilecek.

Bu yeni dört silindirli motorun tek başına eski S olmayan “baz” V8 ile aynı gücü üretmesi, hibrit sistemle birleştiğinde ürettiği gücü bir yana bırakın, başlı başına büyük bir başarıdır ve gerçekten Mercedes’in bu konuda kat ettiği mesafeyi gözler önüne serer. Mercedes, insanların bu ekstra dört silindirin kaybını unutmasına yardımcı olmak için kararlı. Ama peki ya ses?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!