Mercedes-AMG, F1 temalı GT 63 SE Performance F1 Edition hazırladı

Mercedes-AMG, F1 temalı GT 63 SE Performance F1 Edition hazırladı

Mercedes bu sezon Formula 1’de eskisi kadar iyi performans göstermiyor olabilir, ancak yeni Mercedes-AMG GT 63 SE Performance F1 Edition’ı tanıtarak takımlarıyla bağlarını daha da güçlendirdiler.

Özel boyası sayesinde anında tanınabilen otomobil, Manufaktur’un metalik olmayan alp grisi rengine boyanmış, yanlarda AMG yazısına sahip ve her tarafı kırmızı detaylarla süslenmiş. Beş kollu tasarıma, mat siyah görünüme ve kırmızı çerçevelere sahip 21 inç jantlar üzerinde gidiyor ve böylece F1 tıbbi aracı olan GT 63 S 4Matic+’ı donatan jantların tasarımını taklit ediyor.

Diğer öne çıkan özellikler arasında, rüzgar tünelinde geliştirilen ve yüksek hızlarda yol tutuşunu iyileştiren parçaları olan AMG Aerodinamik Paketi yer alıyor. Özel model, otomobilin dinamik görünümünü geliştirmek için ek unsurlar getiren AMG Gece Paketi ve AMG Gece Paketi II’yi de içeriyor. AMG egzoz sistemi, renkli camlar, özel ızgara ve logolar gibi donanımlar da mevcut.

AMG’nin 55. yılına gönderme yapan ‘Edition 55’ modellerine benzer bir rota izleyen kabin, siyah ve kırmızı renklerle tanımlanıyor. AMG Performance koltukları, kırmızı iple birbirine dikilmiş siyah Nappa deri ile kaplanmış. Emniyet kemerlerinde daha fazla kırmızı görülebilir ve GT 63 S E Performance F1 Edition, kırmızı kontrast dikişli Nappa deri/Dinamica mikrofiberden AMG Performance direksiyon simidine de sahiptir.

Her otomobil, F1 logosuyla süslenmiş özelleştirilmiş bir AMG iç mekan araba brandası ile sunuluyor ve GT 63 SE Performance üzerine kurulduğu için, toplam 831 hp üretenaynı ultra güçlü güç ünitesine sahip.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!