MERCEDES AMG İLK HİBRİT MODELİNİ TANITTI

MERCEDES AMG İLK HİBRİT MODELİNİ TANITTI

Uzun zamandır beklenen Mercedes-AMG GT 63 E Performance, otomobil üreticisinin (F1 destekli Project One dışında) en güçlü üretim aracı olarak görücüye çıktı.

Süper sedanın kalbinde, arka aksa yerleştirilmiş bir elektrik motoruyla birlikte çalışan 4.0 litrelik çift turboşarjlı V8 motor bulunuyor. Bu motor, elektrik destekli iki vitesli şanzıman ve elektronik olarak kontrol edilen sınırlı kaymalı arka diferansiyel ile entegre edilmiş. Tüm çete bir araya geldiğinde GT 63 E Performance 831 hp güç ve 1.400 Nm fazla tork üretiyor. Araçta ayrıca 14 hp’lik kayış tahrikli bir marş jeneratörü bulunuyor.

Mercedes-AMG, sadece 2,9 saniyelik 0-100 km/s süresi ve 316 km/s azami hız sunuyor.

Elektrik motoruna gücü sağlamak, yalnızca 89 kg ağırlığındaki 6,1 kWh kapasiteli yüksek performanslı bir pil takımının görevi. Bu nispeten küçük batarya nedeniyle GT 63 E Performance yalnızca 12 km tamamen elektrikli menzile sahip.

Pil takımının önemli bir özelliği, 560 hücrenin tamamında akan ve onları ayrı ayrı soğutan, iletken olmayan yapıya sahip yüksek teknoloji ürünü bir soğutma sıvısı kullanmasıdır. Yaklaşık 14 litre soğutma sıvısı, ne sıklıkta şarj edildiğine veya boşaltıldığına bakılmaksızın, pil paketini 45 santigrat derece optimum sıcaklıkta tutmak için sürekli olarak akü paketinde hareket eder.

En az yedi AMG Dynamic Select sürüş modu mevcuttur: Electric, Comfort, Sport, Sport+, Race, Slippery ve Individual. Kaygan mod, gücü azalttığı ve kaygan koşullarda yardımcı olmak için düz bir tork eğrisi sağladığı için özellikle ilgi çekici olsa da, bunların geri kalanı tahmin edebileceğiniz karakterlere sahiplerdir. Tamamen elektrikli sürüş ve rejeneratif frenleme ayarları da devre dışı bırakılabilir. Normal olarak, mevcut dört rejenerasyon seviyesi vardır.

Otomobilde birkaç stil değişikliği de yapıldı. E Performance ibareleri ve arka tampondaki şarj kapağı, standart bir GT 63 4-Kapı’dan en belirgin fark noktalarıdır. Kuşkusuz AMG, her biri iki renk seçeneğinde yeni 20 ve 21 inç hafif alaşım jantlar da tasarladı.

Mercedes-AMG GmbH yönetim kurulu başkanı Philipp Schiemer yaptığı açıklamada, “Yeni Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE ile marka DNA’mızı elektrikli bir geleceğe taşıyoruz” dedi. “Bunu yaparken, AMG’yi her zaman bu kadar özel ve arzu edilir kılan kendi teknik yolumuzu izliyoruz. Tamamen Affalterbach’ta geliştirilen performans hibrit, büyüleyici bir sürüş dinamiği sunuyor ve haklı olarak yeni teknoloji etiketimiz E PERFORMANCE’ı taşıyor.”

Etiketler:

One Reply to “MERCEDES AMG İLK HİBRİT MODELİNİ TANITTI”

  1. Halil

    Cevap vermek

    m4 competition almak daha mantıklı. GT 63’e göre daha şık ve fiyatı uygun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!