Mercedes-AMG One Üretimi Resmi Olarak Birleşik Krallık’ta Başlıyor

Mercedes-AMG One Üretimi Resmi Olarak Birleşik Krallık’ta Başlıyor

Birkaç ay önce yapılan büyük tanıtımın ardından, Mercedes-AMG One artık resmi olarak üretimde. Formula 1 güç ünitesi ile çalışan hibrit hiper otomobil, Coventry, İngiltere’de AMG’nin üretim ortağı Multimatic ile bir araya gelerek özel olarak kurulan küçük seri montaj tesisinde bir araya getiriliyor.

16 montaj ve test istasyonunda elle bir araya getirilen Mercedes-AMG One’ın üretiminin, “bazı alt sistemlerin önceden monte edilmiş ve işlev açısından test edilmiş ve “yüksek kaliteli lüks saatleri” anımsattığı söyleniyor.

Bu, karbon fiberden yapılmış monokok ve son montajdan önce her biri ayrı ayrı elle boyanmış tüm ayrılabilir gövde parçaları için geçerlidir. Tıpkı Mercedes’in Formula 1 motorları gibi her şeyin buna göre çalıştığından emin olmak için Brixworth’teki test tezgahlarında sıcak testlerden geçirilen 1.6 litrelik V6 turbo, elektrikli motorları ve yüksek voltajlı bataryası ile otomobille buluşuyor. Her bir Mercedes-AMG One üretiminde, 50’den fazla uzman görev yapıyor.

“Özel küçük serilerin üretimi gerçekten eşsiz bir meydan okumadır. Mercedes-AMG Yönetim Kurulu Başkanı Philipp Schiemer, “Hiper otomobil ilk kez mevcut Formula 1 hibrit teknolojisini yarış pistinden yola neredeyse bire bir getiriyor ve ezici bir performansı örnek teşkil eden verimlilikle birleştiriyor” dedi. “Tüm ekip olarak ilk müşteri araçlarının üretimine başlamış olmaktan dolayı çok gururluyuz.”

Biri krank miline monte edilmiş ve diğeri turboşarja entegre edilmiş ikisi ön tekerlekleri süren dört elektrik motoruyla desteklenen 1.6 litrelik V6 turbo beslemeli ünite, 9.000 d/dak’da 566 bhp güç üretiyor. Toplamda, One 1.048 hp güce sahiptir ve 0’dan 100 km/s hıza 2.9 saniyede ulaşabilirken maksimum 352 km/s hız yapabilir. Üretim de 275 adetle sınırlıdır ve hepsi satılmıştır.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!