Mercedes-AMG One’ın “Ring” testleri başlayamadan bitti

Mercedes-AMG One’ın “Ring” testleri başlayamadan bitti

Dört yıl önce Formula 1 şampiyonu Lewis Hamilton ve Daimler AG’nin eski başkanı Dieter Zetsche tarafından tanıtılan ONE hala üretime hazır değil. Stuttgartlı Alman otomobil üreticisi, tamamı satılan 275 adet otomobilin her biri için 2,72 milyon dolar talep etti.

AMG bölümü, Formula 1 motorlu hiper otomobili pazarlamaya tam gaz devam ediyor. Ancak daha önceden de duyduğunuz gibi ONE’da birkaç çözülmemiş problem var. Fotoğraflardaki üretim öncesi prototip, Mercedes’in test merkezine iki kilometre uzaklıktaki Nürburgring pistine çıkmadan önce yolda kaldı.

Kabindeki çok sayıdaki kablo göz önüne alındığında, Mercedes-AMG hala doğru motor eşlemesini bulamadığını söyleyebiliriz. İçerideki görsel ayrıca, bir mühendisle (muhtemelen) telefonda konuşurken 1.6 litrelik V6’yı çalıştırmaya çalışan, hava yastığı olmayan bir direksiyon simidinin arkasında oturan bir test sürücüsünü gösteriyor.

Araştırma ve geliştirme açısından en büyük engel, Dünya Çapında Uyumlu Hafif Araçlar Test Prosedürü. Formula 1’den türetilmiş bir hibrit güç ünitesinin EU-6 emisyon yönetmeliğine uygun olarak hazırlanması bir hayli zordur ve aynı şey rölanti ayarı için de söylenebilir. Sonuçta 11.000 d/dak devir çevirebilen altı silindirli bir motor, düşük devirlerde dönmekten pek hoşlanmayacaktır.

2016 sezonundan W07 yarış arabasının hibrit güç ünitesini baz alan 1,6 litrelik motor, dört elektrikli motorla birleşiyor. Bunlardan biri krank miline bağlı kinetik üniteye, biri turboşarja bağlı ısı ünitesine diğer motorlar da ön aksa bağlanıyor. Birkaç kilogram ağırlık tasarrufu sağlamak için de çift kavramalı şanzıman yerine sekiz ileri otomatikleştirilmiş manuel şanzıman tercih edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!