Mercedes-AMG S 63 E Performance Şimdiye Kadarki En Güçlü S-Serisi Olarak Tanıtıldı

Mercedes-AMG S 63 E Performance Şimdiye Kadarki En Güçlü S-Serisi Olarak Tanıtıldı

Hiç beklemediğimiz bir anda Affalterbach markası aileye bir yenisini daha katarak bizleri şaşırttı. Mercedes-AMG S 63 E Performance olarak adlandırılıyor ve adından da anlaşılacağı gibi elektrik destekli bir otomobil.

Küçük kardeşi yeni C 63 S E Performance V8’e veda edip, onun yerine 2.0 litrelik dört silindirli motoru alırken, S 63 E Performance hala 4.0 litrelik bir V8 kullanıyor.Bu V8 612 hp güç ve 900 Nm tork üretiyor.

Benzinli motoru, arkaya monte edilmiş, 188 hp (140 kW) ve 320 Nm üreten, 34 kilometre sıfır emisyonlu sürüşe de olanak sağlayan 13,1 kWh pil paketi ile beslenen bir elektrik motoru destekliyor. Dokuz vitesli çift kavramalı şanzıman aracılığıyla 4Matic+ dört tekerlekten çekişe aktarılan birleşik 802 hp (590 kW) ve 1.430 Nm ile S 63 E Performance, 0’dan 100 km/s hıza 3,2 saniyede çıkıyor AMG Driver’s Pack ile 290 km/s maksimum hıza ulaşıyor.

S-Serisi’nde ilk kez gördüğümüz Panamericana ızgara, AMG imzalı üst düzey modellerin imza özelliği haline geldi. Diğer öne çıkan özellikler arasında, agresif bir tarza sahip difüzöre dahil edilen trapez egzoz boruları, geniş yan hava girişleri, özel yan etekler, ön tampon için “jet-kanat tasarımı” ve veda ettiğimiz 12 silindirli S65’i hatırlatan 21 inç’e kadar çıkabilen jant tasarımı yer alıyor.

Ara sıra piste çıkabilse de, S 63 E Performance özünde hâlâ lüks bir sedan ve bu nedenle en iyi deri donanımların yanı sıra üst düzey malzemelerle birleştirilen çok lüks bir iç mekana sahip. AMG dokunuşuyla da performans, modern teknoloji, konfor ve güvenlik donanımının üzerine serpiştirilmiş. Dört kişilik oturma düzeni, MBUX bilgi-eğlence sistemi, dijital kadranlar, AMG logoları, farklı direksiyon simidi ve uzun dingil mesafeli versiyonu temel aldığı için arkada çokça da yer var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!