Mercedes-Benz, 19 Nisan’daki Lansmanı Öncesinde EQS SUV Kabinini Tanıttı

Mercedes-Benz, 19 Nisan’daki Lansmanı Öncesinde EQS SUV Kabinini Tanıttı

Mercedes-Benz, Alabama’daki fabrikasında EQS SUV üretimini artırıyor ve Bibb County’de de yeni bir pil üretim tesisi duyurdu. Amiral gemisi elektrikli SUV’nin resmi tanıtımının 19 Nisan’da yapılması planlanıyor, ancak Mercedes-Benz bize EQS SUV’un içine erken bir bakış atma imkanı sundu.

Yeni EQS SUV, Mercedes-Benz serisindeki ilk tamamen elektrikli lüks SUV ve şirketin özel EV mimarisini kullanan üçüncü modeli olacak. Bir S-Serisi araçtan beklediğimiz lüks ve konforu, büyük bir SUV’nin alanı ve çok yönlülüğü ile bir araya getirecek. EQS SUV sipariş eden müşteriler, elektrikli olsun ya da olmasın, paranın satın alabileceği en iyi lüks SUV’u aldıklarından emin olmak istiyorlar.

EQS SUV’nin ilk iç mekan resimleri, sedandan hatırladığımız tanıdık bir görüntüyü gözler önüne seriyor. Opsiyonel MBUX Hyperscreen ile yapılandırıldığında, EQS SUV dijital hünerini gösteriyor. EQS sedan modelinde de gördüğümüz 56 inçlik kavisli ekran, gösterge paneli, bilgi-eğlence sistemi ve yolcu ekranını kusursuz bir tasarımla entegre ederek ön panele uzanıyor. Ayrıca, havalandırma deliklerini ve aşağıdaki serbest hareket eden orta konsolu sorunsuz bir şekilde birleştiriyor.

Mercedes-Benz, MBUX Hyperscreen’e yeni, akıllı özellikler de entegre etti. Artık ön yolcu, SUV hareket ederken bir video izleyebilecek. Mercedes-Benz, sürücünün dikkatinin dağılmasını önlemek için güvenlik önlemleri aldı. Sistem sürücünün ona bakmaya çalıştığını algılarsa yolcu ekranı kararır. Bu da, sürücünün gözlerini izlemek için sürücü izleme sistemi kullanılarak mümkün kılınmış.

Elektrikli platform, Mercedes-Benz’in isteğe bağlı üçüncü koltuk sırasını takmasına olanak tanıyan çok cömert iç boyutlar sunar. Bu, birçok SUV’nin üçüncü sırada sunduğu yükseltici koltuklarla karıştırılmamalıdır. Mercedes-Benz, üçüncü sıra koltukların GLE’deki koltuklardan daha rahat olduğunu vaat ediyor ve bu umut verici.

Mercedes-Benz, 19 Nisan’da EQS SUV’u resmi olarak tanıtacak ve o zamana kadar en azından dışarıdan da bazı teaser görseller görmeyi bekliyoruz. O zamana kadar Alman otomobil üreticisinin, EQS SUV’nin monte edileceği Tuscaloosa fabrikasındaki üretimi artırması gerekiyor. Mercedes-Benz, tesisi beslemek için Envision AESC ile ortaklaşa Bibbs County’de yeni bir pil tesisi inşa ettiğini duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!