Mercedes-Benz EQE SUV, 16 Ekim’deki Lansmanı Öncesi Kabinini Sergiledi

Mercedes-Benz EQE SUV, 16 Ekim’deki Lansmanı Öncesi Kabinini Sergiledi

Şirketin “EQE sedanının çok amaçlı versiyonu” olarak tasvir ettiği Mercedes-Benz EQE SUV’nin iç mekanı, yere daha yakın EQE ile temelde aynı olduğu için çok tanıdık bir tasarıma sahip. MBUX Hyper Screen burada da karşımızda. Hatırlamayanlar için Hyper Screen, en az üç ekranı tek bir cam altında birleştiren opsiyonel bir donanımdır.

Ayrıca, havalandırma menfezleri türbin tasarımına sahiptir ve “yüksek teknolojili hassas mekanikler ile dijital, cam ekran dünyası arasındaki kontrast aracılığıyla bilinçli olarak hiperanalog teması üzerinde oynadıkları” söyleniyor. Havada gibi görünmesi amaçlanan orta konsol ve üç kollu direksiyon simidi de EQE’den taşınıyor ve tüm kabin ortam aydınlatmasıyla kaplanıyor. Müşteriler, teknik görünümlü neva grisi ile balao kahverenginde gösterilen resimdeki örnekle beş renk kombinasyonu arasından seçim yapabilecekler.

Dış tasarım söz konusu olduğunda, prototipin casus fotoğrafları mevcut. Bu casus fotoğraflar, tipik ızgaranın üzerinde ince bir aydınlatma şeridi ile birbirine bağlanan bariz arka farları ortaya çıkardı. Model, ön tamponda agresif havalandırmalara, geniş bir merkezi hava girişine ve yanlarda ve kaputta uzanan kaslı çizgilere sahip.

Mercedes’in resmi olarak onayladığı üzere 16 Ekim’de prömiyeri yapılacak olan EQE SUV’nin EVA2 platformu etrafında inşa edildiği anlaşılıyor. Sonuç olarak, muhtemelen sıfır emisyonlu güç aktarma organlarını EQE sedan ile paylaşacak, arkadan ve dört tekerlekten çekiş ile piyasaya sürülecek ve muhtemelen 670 beygir gücüne kadar seçeneklere sahip olacak. Ancak radikal bir değişim olmadığı sürece kardeşinin menziline sahip olamayacaktır, çünkü daha büyük ve dolayısıyla daha ağır olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!