Mercedes-Benz Vision AVTR Avatar 2 Dünya Prömiyeri için Los Angeles Sokaklarında

Mercedes-Benz Vision AVTR Avatar 2 Dünya Prömiyeri için Los Angeles Sokaklarında

Mercedes-Benz Vision ATVR, 16 Aralık Cuma günü gösterime girecek olan ikinci Avatar filmi “The Way of Water”ın dünya prömiyerinin önizlemesini yapmak için Los Angeles sokaklarına çıktı.

Mercedes-Benz tarafından Instagram’da paylaşılan video, Vision ATVR’nin Los Angeles’ın merkezi bulvarlarından biri boyunca etkileyici bir polis arabası ve motosiklet filosu eşliğinde düşük hızda ilerlediğini gösteriyor.

Mercedes-Benz Vision ATVR konsepti, Avatar film serisinden ilham aldı ve Avatar serisi yapım ekibi Lightstorm Entertainment ile ortaklaşa tasarlandı. Biyonik tasarımı en son teknolojiyle birleştiriyor ve adı AVTR, Gelişmiş Araç Dönüşümü anlamına geliyor.

Arkaya monte edilmiş otuz üç biyonik kanatçık, doğal hareketler ve ince mimikler kullanarak sürücü ile dış dünya arasında iletişime olanak tanır. İç mekan, geri dönüştürülebilir malzemelerden yapılmış Dinamica vegan deri ve rattan gibi sürdürülebilir malzemelerle dolu.

Orta konsoldaki çok işlevli bir kontrol elemanı, direksiyon simidinin yerini aldı. Yolcular kontrol elemanına elleriyle dokunduklarında, araç onları kalp atışlarından tanıyor. Aynı şekilde, bir yolcu elini kaldırdığında, akıllı sistem avucuna bir dizi menü yansıtarak kullanıcının çeşitli işlevler arasında seçim yapmasına olanak tanır.

Yapımcılığını 20th Century Fox stüdyolarının üstlendiği ve yönetmenliğini James Cameron’ın yaptığı baş döndürücü konsept otomobile ilham veren Avatar, tarihin en başarılı film serisi. Gişe rekorları kıran film 2009’da gösterime girdi, 2.787.965.087 milyar dolarlık rekor gelir elde etti ve üç Akademi Ödülü kazandı.

Sully ailesinin (Jake, Neytiri ve çocukları) hikayesini anlatan filmde Sam Worthington, Zoe Saldaña, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Cliff Curtis ve Kate Winslet rol alıyor.

Bu, Mercedes-Benz’in başarılı bir film serisi ile yaptığı ilk iş birliği değil. Alman üretici, Jurassic Park serisiyle de işbirliği yapmıştı.

İlk seri The Lost World: Jurassic Park’ta (1997), Mercedes-Benz ML’nin ilk nesli beyaz perdeye çıktı. Daha sonra makyajlı Mercedes-AMG GLE 450 4Matic ve G-Serisi, Jurassic World’de (2015) öfkeli dinozorlardan kaçmak için dinamik ve arazi yeteneklerini sergiledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!