Mercedes-Benz, Yeni nesil EQC’yi test etmeye başladı.

Mercedes-Benz, Yeni nesil EQC’yi test etmeye başladı.

Mercedes-Benz, e-tron ve I-Pace ile rekabet içinde olan tam elektrikli SUV modeli EQC’nin yeni neslini test etmeye başladı. Yeni EQC’nin iç tasarımına baktığımızda Mercedes-Benz, ikinci nesil EQC için çok daha sıkı çalışmış gibi görünüyor. Birçok otoriteye göre Mercedes-Benz EQC, Audi e-tron’un gerisinde kalmıştı.

Birkaç gün önce, yeni nesil Mercedes-Benz EQC’nin prototipi olduğu iddiasıyla birkaç casus fotoğraf basına servis edilmişti. Yeni çıkan fotoğraflarla birlikte Mercedes-Benz’in yeni nesil EQC üzerinde çalıştığı resmi olmasada kanıtlandı. Birçok kişiye göre değiştirilmesi gereken şu an ki model, yine de belirli bir müşteri kitlesi tarafından sevilmişti. Yeni EQC ile ilgili gelen ilk bilgilerin ise modelin daha geniş olacağı, daha iyi bir batarya paketlemesine sahip olacağı ve içerideki yolculara daha teknolojik özellikler sunacağı yönünde.

İlk fotoğraflarda yeni EQC’nin iç mekan fotoğraflarını görememiştik ancak yeni yakalan bir başka EQC prototipinde yeni EQC’nin iç tasarımını da görebiliyoruz. Yeni EQC’nin içi, gelecek yıllarda piyasaya sunulacak Mercedes modellerinin iç tasarımıyla paralel bir tasarıma sahip.

Mercedes-Benz, yıllardır çift dijatel ekranın bulunduğu, teknolojik bir iç tasarımı zaten müşterilerine sunuyordu, ancak yeni tasarım anlayışı ile tanışacağımız bir adet 12.3 inçlik ekran ve bir adet 12.8 inçlik ekran, yeni nesil Mercedes’lerin iç mekanını kesinlikle bir üst sınıfa çıkaracakmış gibi duruyor. Biri sürücünün önünde, diğeri orta konsolda ve dik bir şekilde konumlandırılmış bu ekranların grafikleri de beklenildiği gibi çok çok iyi. Bu prototipte bir farklılık daha bulunuyor. Sürücünün önündeki ekranın kavisli bir yapısı bulunuyor. Bu kavis sayesinde ne gibi özellikler ile karşılaşacağımızı biz de merak ediyoruz.

İlk olarak, tüm ekranlar daha iyi kontrastın yanı sıra daha fazla renge sahip OLED teknolojisine sahip olacak ve aynı zamanda yaklaşık yüzde 30 daha az enerji kullanacak. Sürücülerin birkaç farklı gösterge stili arasında geçiş yapabilmesi ve baş üstü göstergesi gibi şık detaylar da yeni EQC’de yer alacak. Baş üstü göstergesinin gelişmiş bir versiyonu da opsiyonlar arasında yer alacak. Bu gelişmiş baş üstü göstergesi sistemi, sürücüye arttırılmış gerçeklik (AR) deneyimi sunacak.

Not: Fotoğraflar insideevs.com’dan alınmıştır.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!