Otomobil tasarımcısından limitli üretim saat

Otomobil tasarımcısından limitli üretim saat

Frank Stephenson, otomotiv tasarım dünyasında bir efsane olmaya aday. Kendisi 2000’lerin ikonik Mini’sinin, orijinal BMW X5’in, Ferrari F430’un, Maserati MC12’nin, yeni dönem Fiat 500’ün, McLaren P1’in ve diğerlerinin tasarımlarının arkasındaki adam. Şimdi Stephenson, Time Concepts saat ustalarıyla ortaklaşa geliştirdiği ilk saat koleksiyonu olan COSMOS’u resmen piyasaya sürdü.

Stephenson, araç tasarlama çalışmalarına ek olarak, eVTOL gibi yeni mobilite projelerini içeren bir tasarım portföyü geliştirdi. Yeni saat serisi, yeni çağ mobilitesindeki deneyimini tasarım yaratma tutkusuyla birleştiriyor. COSMOS, bir tasarım üçlemesinin ilkidir; Hava, Deniz ve Kara’dan esinlenmiştir. Otomotiv, saat ve tasarım tutkunlarına hitap ettiği için hangi yaşta olursa olsun geniş bir kitleye hitap etmeyi hedefliyor.

Frank Stephenson, “Koleksiyon, tıpkı birinci sınıf otomobiller tasarlamak için gerekli olan şey gibi, olağanüstü ve duygu yüklü tasarıma duyduğum sevgiyi sergiliyor. Otomobil tutkunlarının ve benzersiz ve çekici tasarımı takdir edenlerin yeni saat koleksiyonuma yöneleceğini umuyoruz.”

Bu ilk seri, ilhamını uzaydan alıyor ve şirketin deyimiyle “yıldızların ışıltılı metropolü”nü yeniden yaratmak için benzersiz ışıltılı granit kadranlar kullanıyor.

Saat, bileğinizi sarmak için yapılmış 42 mm 316L paslanmaz çelik bir kasaya oturur. 3 İbre/Tarih mekanizmalı bir Japon Kuvars kullanır ve gök cisimlerinin şeklini yansıtmak için kubbeli bir K1 Sertleştirilmiş Mineral Kristal lense sahiptir. Maksimum 100 metre derinliğe dayanabilir. Özel tokalı çok amaçlı gerçek yumuşak silikon kauçuk kayış ile donatılmıştır.

FS logosu saatin ön yüzünde gururla sergilenir ve saat kasasının arkasında Stephenson’ın imzası bulunur. 0, 3, 6 ve 9 rakamları, kalın Super-LumiNova lume ile basıldığı için karanlıkta parlayacak şekilde tasarlanmış orijinal stilize bir yazı tipine sahiptir. Hoş bir dokunuş, kadran halkasının krater darbeleri gibi görünmesi için her saat konumunda çukur olmasıdır. Bir diğer ince detay ise kadran yüzünün ortasının uzaydaki bir kara deliği tasvir etmesi ve yelkovanın ve akrebin havada süzülüyormuş gibi görünmesi.

Sınırlı sayıda Frank Stephenson koleksiyonu, Szanto ICON saat serisinin bir parçası olarak sunuluyor. 250 $ fiyata satılıyor ve beş renk arasından seçim yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!