PAGANI ARAPLARA SATILIYOR

PAGANI ARAPLARA SATILIYOR

Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu (PIF), Pagani’nin yüzde 30 hissesini satın almayı kabul etti.

Anlaşmayla ilgili finansal detaylar açıklanmadı, ancak Pagani ailesi çoğunluk hissedar olarak kalacak, Suudi Arabistanlı PIF ise İtalyan azınlık hissedarları Nicola Volpi ve Emilio Petrone ile birlikte azınlık hissedarı olacak. Horacio Pagani, CEO ve baş tasarım sorumlusu olarak görevini sürdürecek.

Horacio Pagani yaptığı açıklamada, “Kuruluşundan bu yana, mükemmelliğe ancak ekip çalışmasıyla ulaşılabileceğine inandığımız için Pagani, sınıfının en iyisi oyuncularla ortaklıklar kurdu” dedi. “Bu, Pagani’nin geleceğinde önemli bir rol oynamaya devam edecek olan, kendi sektörlerinde açık teknoloji liderleri olan teknoloji ortaklarımızla uzun süredir devam eden ortaklıklarımızla kanıtlanmıştır.”

“Uzun vadeli büyüme stratejimizde önemli bir adım olan ve bir sonraki hiper otomobillerimizin güç aktarma teknolojisinden bağımsız olarak benzersiz duygular aktarmaya devam etmesini sağlamak için önemli yatırımlar öngören PIF ile önemli bir ortaklığı duyurmaktan gurur duyuyoruz” diye ekledi. “PIF, Pagani’nin hiper otomobil segmentinde bir marka olarak konumunu daha da pekiştirmek ve yaşam tarzı segmentinde genişleme stratejisini desteklemek için ideal bir ortağı temsil ediyor.”

Suudi Arabistan’ın Kamu Yatırım Fonu, dünyanın en büyük devlet varlık fonlarından biridir ve ABD’de halka açık şirketlerde 15,94 milyar dolar değerinde yatırımlara sahiptir. Bir zamanlar Tesla’da küçük bir paydaştı ve daha sonra Lucid’de önemli bir yatırımcı oldu.

Pagani, anlaşmanın hiper otomobil endüstrisindeki yenilikçi yoluna devam etmesine ve aynı zamanda Pagani Arte’nin piyasaya sürülmesiyle yaşam tarzı segmentinde yeni büyüme fırsatlarını keşfetmesine izin vereceğini söylüyor.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!