Pagani Huayra 10. Yıldönümünü Aero Odaklı Pacchetto Tempesta ile Kutluyor

Pagani Huayra 10. Yıldönümünü Aero Odaklı Pacchetto Tempesta ile Kutluyor

“Hâlâ Huayra mı yapıyorlar?” Pagani’nin en az altı yıl önce tanıttığı, pist odaklı BC için geliştirilmiş yüksek performanslı bir paket olan Pacchetto Tempesta’yı ilk gördüğümde bunu düşünüyordum.

Çift turbo V12’li otomobilin Ocak 2011’de çıktığına inanabiliyor musunuz? Gerçi selefi Zonda’nın tarihine bakarsanız bu duruma çok da şaşırmazsınız.

2019’dan 760 Venti Roadster’ı hatırlıyor musunuz Zonda’nın 20. yıldönümünü kutlayan tek üretimlik bir Zonda’ydı. Evet 20. yıl! Modena merkezli otomobil üreticisi, Huayra için atmosferik bir V12’den aşırı beslemeli olana geçti ve M 158 motor Huayra BC Pacchetto Tempesta’da da yer alıyor.

“Fırtına Paketi” ibaresinin İtalyancası olan isme sahip bu otomobil, 815 beygir gücü ve 1,100 Nm tork ile Huayra Imola’nın ayak izlerini takip ediyor. Monterey Otomobil Haftası’nda tanıtılan aerodinami çılgını makine, tipik dörtlü egzoz borusu düzeni yerine altı egzoz borusu aracılığıyla sesini duyuruyor.

Yüksek performans makyajı ayrıca önde yeni bir splitter, özel bir hava girişi, arkada devasa kanat için entegre bir merkezi kanatçık ve “Yumuşak Sürüş” ayarına sahip yeniden ayarlanmış bir süspansiyon sistemini içerir. Pagani ayrıca, kabinin hiçbir resmi yayınlanmamasına rağmen “çarpıcı iç detaylar” bulunduğunu iddia ediyor.

İnanılmaz olsa da, Benny Caiola Pacchetto Tempesta konfigürasyonundaki Huayra, modern hiper arabalara kıyasla aşırı marjinal durmuyor. Büyük patron Horacio Pagani’ye göre gelecek yıl bir halef geliyor ve yeni gelen hakkında kesin olarak bildiğimiz iki ayrıntı var.

Dahili olarak C10 olarak bilinen, henüz ismi açıklanmayan model, yeni nesil V12 çift turbo motora sahip olacak. Kurucu ve CEO bu konuda çok fazla bir şey söylemedi ancak Mercedes-AMG’nin motorunun 2026’ya kadar homologe edileceğine dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!