Porsche, 2022 için 160’tan fazla yeni renk seçeneği ekliyor

Porsche, 2022 için 160’tan fazla yeni renk seçeneği ekliyor

Porsche elektrikli bir geleceğe hazırlanırken hiçbir şeyi şansa bırakmıyor. Bu nedenle Zuffenhausen’deki tarihi fabrika tamamen yeni bir boyahaneye dönüştürüldü. Bu, “Paint to Sample” programı için 160’ın üzerinde yeni rengin yanı sıra müşteri tarafından gönderilen benzersiz renkler seçeneğinin de önünü açıyor.

Hepsini web tabanlı bir yapılandırıcıya yüklemek yerine, süreci başlatmak için bayiye bir ziyaret yapılması gerekiyor. Programın harika yanı, sonunda herhangi bir Porsche modeline uygulanabilmesi. Panamera, Macan ve Cayenne 50 yeni renk tonu kazanırken Taycan’ın seçebileceği 65 renk var.

Satılık yeni bir Porsche 911 için piyasada olanlar, çok çeşitli metalik olmayan standart renkler arasından seçim yapabilir. Metalik özelliğini eklemek 650 ila 840 dolar arasında bir fiyata mal olabilir ve her yıl birkaç benzersiz renk sunulur. Hâlâ PTS programının dışında olsalar da bu renkler, renkli verniklere ve tarihi önemlerine bağlı olarak 2.580$ ile 3.270$ arasında değişen fiyatlarla listelenirler.

Daha fazlasını istiyorsanız, giriş seviyesi 911 ve 718 serisi için resmi PTS rengi 11,430 dolardan başlıyor. Daha fazla hıza ihtiyaç duyanların Turbo, Turbo S veya GT3’lerini boyamak için 12.830 dolar harcaması gerekecek. Bu çoğu kişiye çekici gelse de, gerçek bir meraklının otomobilinin benzersiz olması gerekir. Yeni bir Porsche’nin yaşam tarzınızın bir parçasına uymasını istiyorsanız, boyahane sizin tarafınızdan verilen bir numuneyi eşleştirme olanağına da sahiptir. “Paint to Sample Plus” fizibilite çalışmasını içeren bir süreçtir.

Montaj hattındaki sanatçılar, bir numune hazırlamak için boya tabancalarını her aşamada temizlerler ve ardından onayınız için tarafınıza gönderirler. Mükemmellik aceleye getirilemez, bu nedenle minimum teslim süresi 11 ay olarak belirtilmiştir. Bu seçenek Cayenne dışındaki tüm modeller için mevcuttur, çünkü Porsche’nin büyük SUV’si, Audi’deki kuzenleri tarafından Wolfsburg’da üretilmekte. Normal otomobiller için fiyatlar 22.860 dolardan başlarken, Turbo ve GT modellerini satın almak isteyenlerin 25.660 dolara ihtiyacı olacak.

Porsche’nin Exclusive Manufaktur programının temel taşı olarak her PTS otomobili, portakal kabuğunun azalmasını sağlamak için ek şeffaf kaplamalara ve zımparaya tabi tutulur. Yüksek voltajlı gelecekte zayıf boya kabul edilebilir olmayacak, bu nedenle Porsche haberleri için bizimle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!