Porsche 2024’te içten yanmalı motorlu Macan’ın fişini çekecek

Porsche 2024’te içten yanmalı motorlu Macan’ın fişini çekecek

Porsche, makyajlı Macan’ı Temmuz ortasında bir dizi görsel güncelleme ve ürün yelpazesinde güç artışıyla tanıttı. İçten yanmalı motorlu Macan’ın yakında çıkacak tamamen elektrikli Macan ile birlikte satılmaya devam edeceğini bir süredir biliyorduk ve yakın zamanda yapılan bir röportajda, Macan ürün grubu patronu Sebastian Staiger, içten yanmalı motorlu modelinin yaklaşık üç yıl boyunca piyasada kalabileceğini söyledi.

SUV’nin ne zaman kaldırılacağı sorulduğunda Autocar’a “Bir araç projesinde birkaç sınırlayıcı faktör var” dedi. “Bu faktörlerden biri de tabii ki mevzuat. Emisyon yasaları başka bir sınırlayıcı faktördür. Bugün kesinleşmiş bir karar yok ama biz 2024’ün yıl olacağını varsayıyoruz.”

Giriş seviyesi Porsche Macan şu anda 261 hp güce sahip 2.0 litrelik turboşarjlı dört silindirli bir motorla sunuluyor. Opsiyonel Sport Chrono paketi ile 96 km/s hıza 5,8 saniyede ulaşabiliyor. Orta seviye varyant, 375 hp ile çift turboşarjlı 2.9 litrelik V6 ile donatılmış Macan S’dir. 4.4 saniyede 60 mil hıza ulaşabilir.

Yeni bir Turbo modelinin yolda olduğu söyleniyor ancak detaylar henüz açıklanmadı.

Tamamen elektrikli Macan’a gelince, bunun Porsche ve Audi tarafından geliştirilen yeni Premium Platform Electric (PPE) mimarisi tarafından destekleneceğini biliyoruz. Taycan ile aynı 800 voltluk pil teknolojisine sahip olacak ancak önemli ölçüde daha fazla menzil sunacak.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!