Porsche 911’e elektrik gücü

Porsche 911’e elektrik gücü

Klasik otomobiller, içten yanmalı motorların geleceğini tehdit eden katı emisyon düzenlemelerinin şimdilik dışında tutuluyor. Bununla birlikte birçok ikonik otomobil sahibi, zamana yenik düşmemek ve sevdikleri klasikleri uzun süre kullanabilmek için onları elektrikli araçlara dönüştürmek istiyor.

Klasik arabaları zamansız EV’lere dönüştürmek, bu tür hizmetler sunan birçok şirketle birlikte son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Çok belli olmasa da, içten yanmalı motoru çıkarıp yerine elektrik motoru ve bir batarya koymak kolay veya ucuz değil. Özellikle otomotiv tarihinin hassas bir parçası üzerinde çalışırken hiçbir şeyi mahvetmek istemezsiniz.

Dönüşüm kitlerinin çok yardımcı olabileceği yer de burası. Dönüşümü yalnızca basit bir süreç haline getirmekle kalmaz, aynı zamanda maliyetleri düşürmeye de yardımcı olabilirler. Klasik otomobil EV dönüşümleriyle tanınan bir İngiliz şirketi olan Electrogenic, yeni “Powered by Electrogenic” birimi altında “yerleşik” EV dönüşüm kitleri sunmaya başladı. Kurulumu kolay kitler, özel kurulum ortaklarından oluşan uluslararası bir ağ aracılığıyla dünya çapında Land Rover Defender, Jaguar E-Type ve klasik Porsche 911 modelleri için satışa sunulacak.

EV dönüşüm kitleri, tıpkı şirketin sunmaya devam edeceği ısmarlama EV dönüşümleri gibi, Electrogenic’in tescilli EV teknolojisine dayanmaktadır. Kitler, şirket içinde tasarlanmış yazılım, baskılı devre kartları (PCB’ler) ve dijital panoların yanı sıra ısmarlama Pil Yönetim Sistemleri ve araç şarj teknolojisi içerir. Sürücü modları, spor, eko ve trafik modlarının yanı sıra Defender için enerji geri kazanımı bazlı yokuş iniş kontrolü işleviyle sürüş deneyimini geliştiriyor.

Electrogenic, tümü Birleşik Krallık’ta üretilen yüksek yoğunluklu pil paketleri ve son derece kompakt sıralı ve enine redüksiyon dişli kutuları oluşturmak için benzersiz bir sistem geliştirdiğini iddia ediyor. Doğrudan uygulamaya hazır kitleri, belirli modeller için tasarlanmıştır ve mevcut araçların yapısını ve mimarisini korur. Bu aynı zamanda Electrogenic kitlerinin kullanıldığı EV dönüşümlerinin tamamen tersine çevrilebilir olmasını sağlar.

Land Rover arazi aracı için dönüştürme kitleri, üç akülü motor kombinasyonuna sahip 2016 öncesi Defender 90, 110 ve 127 modelleri için tasarlanmıştır. Seçenekler, 120-kW sıvı soğutmalı motoru besleyen 62-kWh pil içeren ve 120 mil (193 km) gerçek dünya menzili yeterli iyi olan E62 kitiyle başlar. E70 ve E93, sırasıyla 70 kWh ve 93 kWh pil kapasiteli 150 kW’lık bir motora sahiptir. Sırasıyla 130 (209) ve 150 mil (241 km) menzil sunuyorlar.

Jaguar E-Type, Electrogenic’in çeşitli EV dönüştürme kitleri sunduğu başka bir İngiliz otomotiv ikonudur. Dönüşüm kitleri, 150 mil menzil için 120 kW motora sahip 43 kWh pil veya 200+ mil (322+ km) menzil için aynı motora sahip 62 kWh pil içerir. Ayrıca 48-kWh pil ve 150-kW motor ile beş saniyenin altında 0-60 mph (0-96 kph) yapabilen bir spor varyantı ve gerçek dünyada 160+ mil (267+ km) menzil vardır. ).

Electrogenic, sırasıyla G-body ve 964 jenerasyonu 911 modelleri ile uyumlu iki farklı dönüştürme kiti serisiyle 911 için daha da cömert davranmış. 911, 0’dan 100 km/s hıza 3,8 saniyede çıkabilen 240 kW’lık motoruyla Electrogenic kataloğundaki en güçlü kiti hak ediyor. Model veya pil kapasitesinden bağımsız olarak, tüm varyantlar bir AC kaynağından 6,6 kW’a kadar şarj edilebilirken, DC hızlı şarj da mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!