Porsche, Cayenne’in ağabeyi olacak bir yedi koltuklu SUV planlıyor

Porsche, Cayenne’in ağabeyi olacak bir yedi koltuklu SUV planlıyor

Bayilere Cayenne’den daha büyük, daha geniş ve daha uzun bir aracın gösterildiğini öğrendiğimiz üzere, Porsche bir kez daha yeni bir modelle sınırları zorlamayı deneyecek.

Automotive News’e konuşan bir Porsche bayisi, “Bu kısmen sedan, kısmen crossover olan yeni bir araç tarzı” dedi ve onu marjinal olarak nitelendirdi. Başka bir satıcı, “Porsche benzeri gibi görünmeyen, düz bir arka tasarıma sahip” olduğunu söyledi. “Macan ve Cayenne gibi bir şey değil.

Araçla ilgili ayrıntılar belirsizliğini koruyor. Ancak bayiler, 2025’ten sonra elektrikli bir versiyonla birlikte bir plug-in hibrit olarak piyasaya çıkmasını bekliyordu. Bu durum, şu anda Porsche, Audi ve Bentley tarafından ortak olarak geliştirilmekte olan amiral gemisi elektrikli bir modelle ilgili olduğu anlamına gelebilir.

Kod adı “Landjet” olan araç, Audi’nin Artemis Projesi kapsamında geliştirilen üç sıralı, yedi koltuklu bir araç. 650 km menzile sahip olması beklenen otomobilin, Volkswagen Grubu için ne yapabileceklerinin bir göstergesi olarak gövde gösterisi olma özelliği de olacak.

Üç sıra koltuklu bir Porsche’nin kulağa saygısızlık gibi geldiğini düşünenler için bir umut ışığı var. Bir Porsche sözcüsü, bayilere gösterilen araç hakkında özel olarak yorum yapmayı reddetmesine rağmen, proje hakkında şüphe uyandırdı.

Sözcü, “Porsche Unseen adlı bir girişim altında fikirleri paylaşmaya çok açık ve bunların çoğu fikir aşamasının ötesine geçmiyor” dedi. “Bunların, üretim aşamasına geçmek için görselleştirmelerden ve fikirlerden daha ileri gidip gitmeyeceği konusunda bile karar verilmemişken, ne şekilde hayata geçeceği veya nasıl yapılandırılacağı konusunda bir şey söylemek son derece yersiz.”

Yine de Porsche, bir otomobili Porsche yapan şeylerin tanımını genişletmeye tamamen karşı olmadığını defalarca gösterdi. 2002’de Cayenne ve 2013’te Macan’ın piyasaya sürülmesiyle otomobil üreticisi, SUV satabileceğini kanıtladı.

Ayrıca, bu SUV’ler genç alıcılar arasında spor modellerden çok daha popüler. Bir Porsche otomobil sahibinin ortalama yaşı 60 iken, crossover sahiplerinin yaş ortalaması 38. Amerika’nın büyük ve uzun tüm araçları sevmesiyle, ürün gamına üç sıralı bir SUV eklemek finansal açıdan mantıklı olabilir.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.