Porsche, moda eviyle özel bir çalışma hazırladı

Porsche, moda eviyle özel bir çalışma hazırladı

Porsche, yıllar boyunca tanıttığı sanat temalı otomobillerle dikkat çekmeyi başardı. Bu temaya sahip en son model, Paris giyim markası L’Art De L’Automobile’i işleten Arthur Kar ile ortaklaşa tasarlanan, yoğun bir şekilde modifiye edilmiş bir 968.

Ortaya çıkan “968 L’ART” isimli otomobil, şu anda moda dünyasını kasıp kavuran 90’ların retro görünümüne bir gönderme niteliğinde. Tavanı kesilen ve arka kısmı bir speedster’a dönüşmek için modifiye edilen model, Arthur Kar ve ekibi tarafından bu proje için özel olarak geliştirilen özel bir yeşil tonuna boyanmıştır.

İçerideyse, ECCO derilere sarılmış Recaro yarış koltukları var. Bose imzalı ses sistemi, otomobili ne kadar hızlı kullanırsanız kullanın müziğinizi dinlemenizi sağlar ve TAG Heuer’de, ön panele yerleştirdiği bir kronometre ile projeye katkı sağladı. Arkadaki stop lambaları, markasının ürettiği güneş gözlüklerine bir gönderme olarak Kar’ın ismi ile süslenmiş.

Porsche Pazarlama Başkan Yardımcısı Robert Ader, “Porsche sevgisi dünya çapında birçok insanı bir araya getiriyor ve bizim için de Arthur Kar gibi birinin olağanüstü bir rüyasını gerçekleştirmesine yardım edebilmemiz çok özel bir duygu” dedi ve ekledi: “İşbirliğimizin sonucunun dünya çapında birçok moda ve otomobil hayranına ilham vermesini umuyorum.”

Uzun zamandır bir Porsche hayranı olan Kar, çocukluğunu babasının otomotiv tamirhanesinde geçirdi. 16 yaşında kendi işini açmadan önce bir Fransız Porsche servisinde mekatronik teknisyeni olarak çalışmaya başladı, daha sonra dünyanın dört bir yanındaki müşterilere restore edilmiş araçlar satarak kendi Carrera GT’sini satın alacak imkanlara sahip oldu.

2017 Yılında da yeni bir sektöre girmeye karar verdi ve moda markası L’Art De L’Automobile’i kurdu. Bu yeni işbirliğini kutlamak için de marka, Paris Moda Haftası boyunca Marais semtindeki lüks moda mağazalarında ve internette satılacak küçük bir koleksiyon hazırladı.

Porsche’nin kendi mağazaları için tasarlanan altı parçadan oluşan ikinci bir seri de, Ekim ayının ortasından itibaren belirli Porsche Merkezlerinde ve çevrimiçi olarak satışa sunulacak.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!