Porsche Sedan karoserli bir Taycan Cross Turismo mu hazırlıyor?

Porsche Sedan karoserli bir Taycan Cross Turismo mu hazırlıyor?

Peki, Cross Turismo olmayan normal bir vagonu piyasaya sürmek yerine, sedan modelin biraz daha yüksek bir versiyonunu mu hazırlamayı düşünüyor?

Porsche’nin crossover benzeri Cross Turismo’yu piyasaya sürdükten sonra Taycan’ın normal bir Sport Turismo (vagon) versiyonunu da piyasaya süreceğine inanılsa da, üreticinin başka fikirleri var gibi görünüyor. Model hala bir coupe ve cabrio ile birlikte bile düşünülürken, görünüşe göre Porsche aslında Taycan sedanın bir Cross versiyonunu üretebilir.

MotorTrend tarafından Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) sitesinde ortaya çıkarılan bu patent görüntüleri, piyasaya sürülecek bir sonraki Taycan modelinin ne olacağına dair bize çok güçlü bir işaret veriyor. Taycan’ı çok net bir şekilde görebiliyoruz, ancak biraz daha yüksek sürüş yüksekliği ve Cross Turismo yükseltilmiş vagondan gelen plastik gövde kaplamaları gözümüze çarpıyor.

Ön ve arka tamponlar da farklı ve MotorTrend, dürüstçe biz farketmemiş olsak da arka çamurluk kısmının da biraz farklı olduğunu öne sürüyor. Ancak Taycan Cross Turismo ile aynı jantları kullanıyor gibi görünmüyor. Bunun yerine normal 21 inç on kollu tasarımı görüyoruz.

Porsche, Taycan’ı, Cross Turismo modelinin ön izlemesini yapan ve otomobil üreticisinin araca daha fazla arazi karakteri verme niyetini açıkça ortaya koyan Mission E konseptiyle duyurmuştu. Bu nedenle bu Cross sedan’ın üretime girmesi de şaşırtıcı olmaz. Özellikle de normal sedandan çok farklı olmadığı için ve kesinlikle biraz daha yüksek, elektrikli bir Porsche arayan ama aynı zamanda vagon görüntüsünü sevmeyenler için çekici olacaktır.

Bu patent çizimlerinin ortaya çıkmasıyla ilgili tek garip kısım, coupe, hatta cabrio söylentilerine rağmen Porsche cephesinin bir Cross sedan’ı düşündüğü söylentisini bile duymamış olmamız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!