Porsche’den Cayenne için elektrik kokuları gelmeye başladı

Porsche’den Cayenne için elektrik kokuları gelmeye başladı

Porsche’deki ilgi çekici personel değişiklikleri, Cayenne’in tamamen elektrikli bir versiyonu üzerinde çalışılacağını sinyallerini veriyor.

Autoweek’e konuşan isimsiz çalışanlar, Stefan Weckbach’ın Cayenne geliştirme projesini yürütmek için harekete geçtiğini söyledi. Bu bilgi dikkate değer çünkü Weckbach, Taycan projesini yönetti ve Apple’da çalışmak üzere şirketten ayrılan Manfred Harrer’in yerini alacak.

Bir kaynak, “Bu durumun tek bir açıklaması olabilir, o da Cayenne’in de bir EV haline geleceği” dedi. Bilgiler hala kesinlik taşımıyor olsalar da Porsche, Cayenne’in 2019’dan beri elektrikli hale gelebileceğini söylemekten hiç bir zaman çekinmedi.

Bu iddialara yanıt olarak bir sözcü AutoExpress’e; “Bu karar henüz verilmedi. Ancak elbette, hemen hemen her modelin geleceğini tartışıyoruz, çünkü birçok pazar elektrikli otomobil istiyor ”, dedi.

Elektrikli bir Cayenne, kesinlikle mevcut bir modeli temel alan ilk elektrikli Porsche olmayacak. Macan, 2022’de elektrikli hale gelecek ve otomobil üreticisinin Audi ile birlikte geliştirdiği yeni PPE platformunu temel alacak. İçten yanmalı motorlu Macan da onunla birlikte satılmaya devam edecek.

Markanın ayrıca 718 Cayman ve Boxster’ın hibrit ve elektrikli versiyonlarını yapması bekleniyor ve elektrikli bir Panamera da iddialar arasında.

Porsche, 2030 yılına kadar ürün gamının %80’ini elektrikli hale getirmeyi taahhüt etti. Bir elektrikli platformun geliştirilmesine milyonlarca dolar ve daha iyi piller tasarlamak için hala daha fazlasını harcayan Porsche’nin elektrikli araçlar üretmeye kararlı olduğunu görebiliyoruz.

Elektrikli bir Cayenne, elektrikli SUV’lerin popülaritesi artarken kesinlikle markanın bu yatırımın karşılığının alınmasına yardımcı olacaktır.

Mevcut üçüncü nesil Cayenne, 2018’de yollara çıktı, bu nedenle yeni neslin gelmesini bir süre daha beklemiyoruz. Eğer ki Porsche elektrikli bir Cayenne üretmeye karar verdiyse, onu tanıtmak için nesil geçişini bekleyip beklemeyeceğini görmek ilginç olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!