Porsche’den Taycan’a baz versiyon

Porsche’den Taycan’a baz versiyon

Porsche, geçen yıl Çin’de tanıtılan giriş seviyesi Taycan iki-çeker versiyonunu Avrupa’da Mart ayında satışa sunacak.

Bu versiyon, Taycan 4S’ten yaklaşık yüzde 22 daha ucuz, ancak Tesla Model S’ten hala daha pahalı.

Maliyet tasarrufu önemli olsa da, giriş seviyesi Taycan’ın dezavantajları var. Her şeyden önce modelin arka tekerleklere güç veren, 402 hp güç ve 344 Nm tork üreten tek bir elektrik motoru var. Bu da, otomobilin maksimum 230 km/sa hıza ulaşmadan önce 5,1 saniyede 0’dan 100 km/sa hıza çıkmasına olanak tanıyor

Porsche, EPA tarafından tescil edilen bir menzilden bahsetmedi. Fakat model standart olarak 79,2 kWh pil paketiyle geliyor. Bu da Avrupa’da, 431 km’ye kadar WLTP menziline izin veriyor.

Bu menzil yeterli değilse, müşteriler 93,4 kWh’lik daha büyük bir kapasiteye sahip Performance Battery Plus’a yükseltme yapabilirler. Bu da WLTP menzilini 484 km’ye, elektrik motorunu da 469 hp ve 357 Nm’ye yükseltmekte. Ekstra güç sayesinde, model ilave 77,1 kg ağırlığa sahip daha büyük pil paketine sahip olmasına rağmen, 5,1 saniyedeki 0-100 km/s hızlanmasını muhafaza edebilir.

Şarjları azaldığında, sürücüler Taycan’ın hızlı şarj teknolojisi için minnettar olacaklar. Her iki pil seçeneğinin de ideal koşullar altında 22,5 dakika gibi kısa bir sürede %5’ten %80 şarja çıkmasını sağlıyor.

Güç ünitesini bir kenara bırakacak olursak giriş seviyesi Taycan, siyah fren kaliperlerine sahip 19 inç gümüş boyalı jantlarla ve hafifçe revize edilmiş bir dış görünüme sahip. Bu da kırmızı kaliperler ve parlak alaşım jantlara sahip Taycan 4S’ten ayrılmasına yol açıyor. Bunun dışında gövdedeki tamponlar vs. hepsi 4S ile aynı.

Taycan, donanım açısından standart olarak LED farlar, 10.9 inç bilgi-eğlence sistemi ve Porsche Aktif Süspansiyon Yönetim sistemi ile birlikte geliyor. Havalı süspansiyon, 20 ve 21 inç jantların yanı sıra yüzey kaplamalı ve seramik kaplı frenler de dahil olmak üzere çeşitli opsiyonel seçenekler sunulacak.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!