Porsche’nin yenilikçi klima sistemini tanıyalım

Porsche’nin yenilikçi klima sistemini tanıyalım

Hepimiz olmasa da pek çoğumuz üstü açılabilen otomobilleri seviyoruz. Sevmeyenlerin nedenleri arasındaki sorunlardan biri iklimlendirme kontrolü veya yetersizliğidir ancak Porsche’nin yenilikçi sistemi sayesinde, soğuk bir günde titremeden veya sıcak havada vücut ağırlığınızın yarısını terletmeden üstü açılabilir otomobilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Porsche’nin bu yeni otomatik klima kontrol sistemi, otomobilin motorunu, açılır tavanı, kapılar ve koltuklar için kontrol ünitelerini içeren yaklaşık yirmi modül yardımıyla yarım saniyelik aralıklarla yaklaşık 350 sinyali işleyebiliyor.

Sensörler, motor devri, yalıtım ve araç hızı ile birlikte dış ve soğutma suyu sıcaklıkları gibi parametreleri sürekli olarak izlerler. Bu veriler, klima kontrol sistemi tarafından, üstü açık iç mekandaki ideal hava sıcaklığını, hava çıkış hacmini ve hava dağıtımını hesaplamak için kullanılır.

Bu sofistike sistemin alametifarikası, özellikle düşük hızlarda fark ediliyormuş. Yeni üstü açık 911’inizi sıcak ve güneşli bir günde sürdüğünüzde, etrafınız hoş bir esinti ile çevrili olacak.

Dahası, daha soğuk koşullarda bir gezintiye çıkmaya karar verirseniz, yüzünüze nahoş bir hava üflenmesinin tatsız hissiyatı olmadan üstsü açık sürüş deneyimin tadını çıkarabilirsiniz.

Yeni sistem, merkez havalandırma delikleri aracılığıyla daha fazla sıcak hava dağıtıyor, bu da sizi ve yolcuyu koruyan rahatlatıcı bir sıcak hava kalkanı oluşturuyor.

İlkbahar veya sonbaharda sık görülen değişen hava koşullarında, otomatik klima kontrolü ani değişikliklere tepki verir ve herhangi bir müdahale olmaksızın hava akışını ve sıcaklığı buna göre ayarlar.

Bu devrim niteliğindeki sistem, artık her mevsimde keyfini çıkarabileceğiniz en yeni nesil Porsche 911’lerde mevcuttur. Sadece yazın güneş kremi kullandığınızdan ve yağmur veya kar yağdığında tavanı kapattığınızdan emin olun, çünkü bu sistem sizi UV ışınlarından, yağmurdan veya kar yağışından koruyamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!