RevoZport, Model 3R Evo’yu tanıttı.

RevoZport, Model 3R Evo’yu tanıttı.

Hong Kong merkezli RevoZport isimli şirket Tesla Model 3 üzerindeki çalışmalarını internet üzerinden takipçileri ile paylaştı. Bir model 3’ü pist için en uygun hale getirme amacıyla yola çıkan şirket  R-Zentric Model R3 isimli modifiye kitini tanıtarak kısa sürede tüm dünyada ses getirmeyi başardı. Kitin isminde de yer alan ‘R-Zentric” için şirketin elektrikli otomobiler üzerinde çalışan departmanının ismi olduğunu belirtmeliyiz. R-Zentric isimli departman Golf-e’den La Ferrari’ye kadar birçok otomobil üzerinde geliştirmeler yapıyor. 

R-Zentric’in en son üzerinde çalıştığı otomobil ise Model 3 oldu. Son derece yalın bir tasarımı olan Model 3’ü, R-Zentric, mümkün olan en agresif hale getirmeye çalışmış. Otomobilin önüne bir ”lip” arkasına da bir difüzör yerleştirerek işe başlayan R-Zentric, bu lip ve difüzörü de hareket edebilir şekilde tasarlamış. Böylelikle ön ve arkada bulunan parçarlar, yere basma kuvveti gerektiğinde farklı bir şekil alırken, düzlüklerde hızlı gitme gereksinimi doğduğunda yine hareket ederek sürtünmeyi azaltıyor. R-Zentric, otomobil tüm bunları yaparken Tesla’nın verdiği menzil değerlerinde herhangi bir değişiklik olmadığını da iddia ediyor.

Michelin Pilot Super Sport lastikler ile gelen R3, özel RevoZport jantlara ve Brembo frenlere sahip. Modelin kaputu ve bagajı da tamamen karbonfiber malzemele ile değiştirilmiş. Bu değişiklik sonunda 20 kiloluk bir avantaj sağlandığı belirtiliyor. Şirket, kitin fiyatı ile ilgili bir açıklama yapmamış ancak diğer R-Zentric kitlerine bakarsak 10.000 dolar civarlarında bir fiyat etiketine sahip olacağı tahmin edilebilir.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!