Rolls Royce’a AB’den yasaklama

Rolls Royce’a AB’den yasaklama

Avrupa Birliği, Rolls Royce’un aydınlatılmış Spirit of Ecstasy’nin kullanımını yasakladı.

Rolls-Royce, 2011 yılında aydınlatılmış Spirit of Ecstasy’yi ilk kez tamamen elektrikli 102EX konseptiyle sergilemişti. Bu aksesuar kısa süre sonra Phantom, önceki nesil Ghost, Dawn, Wraith ve Cullinan’da opsiyonel donanımda sunuldu.

Bir dizi ilgili Rolls-Royce sahibi iletişime geçtikten sonra The Daily Mail gazetesi, Rolls-Royce’a ulaştı. Üretici, opsiyonun 2019’un başında otomobillerde ışıklandırmaya ilişkin Avrupa Birliği düzenlemelerindeki ışık kirliliğine karşı bir değişiklik nedeniyle kaldırıldığını doğruladı.

Rolls-Royce sözcüsü “Şubat 2019’da bayilerimize, aydınlatmalı Spirit of Ecstasy seçeneğini kaldırdığımızı belirten bir bülten gönderdik. Artık müşterilere satılmayacaktı. Opsiyonel donanım listesinden çıktı ”dedi.

Bu sadece aydınlatılmış Spirit of Ecstasy donanımlı yeni bir Rolls-Royce satın almak isteyenler için kötü bir haber değil, aynı zamanda halihazırda 3.500 £ (4.570 $) karşılığında bu opsiyonu tercih eden Rolls-Royce araç sahipleri için de kötü bir haber. Çünkü yasalar gereği değiştirilmesi gerekecek.

Sözcü, “Ne yazık ki, müşterilerimize yasalar gereği Spirit of Ecstasy bağlantılarını kesmemiz gerektiğini söylüyoruz” dedi. “Bir çözüm paketinin bir araya getirme sürecindeyiz. Tam bir geri ödeme, yedek bir gümüş kaplama Spirit of Ecstasy veya listemizden başka bir seçenek teklif etmek için kendilerine ulaşacağız. Ahlaki yükümlülüğümüz olduğunu düşünüyoruz. Bu donanımı iyi hislerle sunmuştuk. Şimdiyse kendi hatamız olmadığı halde onu geri çekmek zorunda kalıyoruz. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir