Smart yeni elektrikli crossover ile üst lige çıkıyor

Smart yeni elektrikli crossover ile üst lige çıkıyor

Mini şehir otomobillerine aşina olduğumuz Smart, Geely’nin SAE platformunu baz alan ve Mercedes-Benz’in yardımıyla tasarlanan ilk crossover’ını hazırladığını duyurdu.

Bu duyuruysa geçtiğimiz günlerde otomobil üreticisinin küresel satışlardan sorumlu Başkan Yardımcısı Daniel Lescow tarafından LinkedIn üzerinden yapıldı. Kendisi bu duyuruda crossover’ı “kentsel ormandaki yeni alfa” olarak tanımladı.

Smart, yakın zamanda Geely ve Mercedes-Benz’in ortak girişimi haline geldi. Bu da, gelecek crossover modelinin Çinli şirketin yakın zamanda tanıttığı ölçeklenebilir elektrikli platformunu temel alacağı anlamına geliyor. Bahsi geçen platform, Lynk & Co modelleri ve iki önceki haberimizde anlattığımız, henüz tanıtılmamış küçük bir Volvo tarafından kullanılıyor.

Tasarım ve sürüş destek sistemleri, Smart’ın diğer ana şirketi Mercedes’ten gelecek. Lescow bu durumu “1 + 1’in 2’den çok daha fazla etmesi” şeklinde izah ediyor.

Bu yeni model, elektrikli araç ve crossover pazarı günden güne büyüyen Çin için alınarak tasarlanıyor. Aynı zamanda Lescow, otomobilin Avrupa için de hazırlanıp satılacağını vaat ediyor.

Ne yazık ki, Smart’ın yeni modeli hakkında daha fazla ayrıntı yok.

Fakat çeşitli duyumlarımıza göre, Geely’nin 5 yıldızlı güvenlik derecelendirme standartlarını ve SAE platformundan 600 km üzerinde bir menzil hedeflediğini biliyoruz. Şirket ayrıca gelişmiş sürücü destek özellikleri ve otonom sürüş yetenekleri için Mobileye ile çalıştığını duyurmuştu.

Lescow, “Bu araç konusunda ne kadar heyecanlandığımı anlatamam,” dedi. “Bağlantı çözümlerinde akıllı, ultra modern, sofistike ve gelişmiş olarak anında tanınabilir. En önemlisi, tüm özelliklerin “en akıllı” sına sahip olacak – dıştan süper kompakt ve içten büyük. “

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!