Son Lamborghini Aventador, NFT’si ile Birlikte Açık Artırmaya Çıkıyor

Son Lamborghini Aventador, NFT’si ile Birlikte Açık Artırmaya Çıkıyor

Lamborghini, önümüzdeki yıllarda ürün yelpazesini elektriklendirmeye hazırlanırken bir yandan da ikonik Aventador’a veda etmeye hazırlanıyor. Bu veda için Lamborghini, son Aventador LP 780-4 Ultimae Coupe’yi özel yapım bir NFT ile birlikte açık artırmaya çıkaracak.

NFT, iki ikonik çağdaş sanatçı Krista Kim ve Steve Aoki ile işbirliği içinde oluşturuldu ve dünyanın ilk süper otomobil 1:1 NFT’sini temsil ediyor.

En yüksek teklifi kim verirse, atmosferik V12 motorlu Lamborghini’yi evine götürecek ve aynı zamanda, gelecekteki sınırlı sayıda üretilen Lamborghini’lerinin özel sanal önizlemelerini, Lamborghini Müzesi’nde özel bir turu ve Aoki ve Kim ile sanal bir tanışmayı deneyimleyecek.

Otomobil üreticisinin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Stephan Winkelmann; “Birçok değeri paylaştığımız için Lamborghini ve NFT topluluğu birbirine çok iyi uyuyor. İkimiz de beklenmedik projeler ve teknolojik çözümler arayan genç ruhlu yenilikçileriz. Bu proje bizim için çok özel çünkü gerçek bir ilk, daha önce kimsenin girmediği bir yol; böyle olağanüstü yaratıcı beyinlerle işbirliği yapmak onu daha da özel kılıyor” diyor.

Kimin ne üzerinde çalıştığına gelince, Krista Kim, ünlü Mars Evi ve imza gradyan çalışmasını içeren NFT için görsel sanat eseri yaratmakla görevlendirildi – gradyanlar, Lamborghini’nin Ad Personam programı sayesinde fiziksel Aventador Coupe’de de görünüyor.

Bu arada Aoki, NFT için özel müziği hazırlarken, NFT’nin tasarımı ve gerçek otomobilin özelleştirilmesi konusunda da danışmanlık yapacak. “Bu tarihi projede Lamborghini ve Krista Kim ile ortak olmaktan onur duyuyorum! Düşüş, fiziksel dünyanın, dijital sanatın ve müziğin bir araya geldiği nihai kesişimi ifade ediyor” dedi.

Hem NFT hem de özel Lamborghini Aventador LP 780-4 Ultimae Coupe, 19 Nisan saat 12:00’de RM Sotheby’s aracılığıyla açık artırmaya çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!