Spectre kötü adamlarının Defender’ı müzayedeye çıkıyor

Spectre kötü adamlarının Defender’ı müzayedeye çıkıyor

Bowler Motorsport, 10 Land Rover Defender 110 SVX’i 2015’te vizyona giren Bond filmi Spectre için Bigfoot spesifikasyonuna dönüştürdü ve burada 007 ile karlı bir Avusturya yamacında bir uçaklı kovalamaca sahnesinde görüldüler. Çekimler esnasında birkaç otomobil çöpe atıldı ve Bonhams tarafından Goodwood Hız Festivali’nde açık artırmaya çıkacak olan bu canavar da dahil olmak üzere yalnızca yedisinin hayatta kaldığına inanılıyor.

Bowler’ın yaptığı modifikasyonlar, dört tekerleğe 185 hp gücü altı ileri manuel şanzımanla ileten 2.2 litrelik turbo dizel motor için yükseltilmiş bir turbo ve ara soğutucuyu içeriyordu.

Kötü adamlar, Bond onları etkisiz hale getirmeden önce Warn vincini kullanma fırsatına sahip olamadılar, ancak Recaro koltuklar ve altın noktalı emniyet kemerleri kovalamaca sırasında muhtemelen oldukça faydalıydı ve altına takılan koruma plakaları, mühim teçhizatı korumaktaydı. Aynı zamanda klima, elektrikli camlar ve Alpine müzik sistemi gibi konfor öğeleri de otomobilde mevcut.

Yalnızca 477 km kat etmiş olan bu örneğin aksiyon dolu dublör sahnelerinden ziyade düşük hızlı çekimler için kullanıldığı düşünülüyor. Bu da oldukça iyi durumda olduğu anlamına geliyor. Ancak fotoğraflarda bazı panellerde, en belirgin şekilde arka kısımda, belki de kamera ekipmanını taşımaktan kaynaklanan çizikler görülüyor. Ancak bu çizikler bir hasardan ziyade, Bond filminden bir anı olarak kabul edilebilir.

İlandaki rakamlara göre Bonhams, 24 Haziran’da bu orijinal Bond kötü adam kamyonunun mezatında çekiç vurulduğunda 150.000 ila 200.000 £ arasında bir fiyatla satılmış olacağını tahmin ediyor. Bu fiyat fena değil, ancak 2018’de 10 otomobilden bir diğerinin satıldığı 365.500 £ ‘dan biraz daha az.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!