Strosek, Mega 30 Restomod projesiyle 30. yılını kutluyor

Strosek, Mega 30 Restomod projesiyle 30. yılını kutluyor

Otuz yıl önce Strosek, gezegendeki en popüler spor otomobil modifiyecilerinden biriydi ve Mega Speedster, Singer ve Gunther Werks gibi daha sonra ortaya çıkacak şirketler için adeta çıtayı belirlemişti.

Çoğu otomotiv meraklısı muhtemelen Strosek’in hala ortalıkta olduğunu ve çok sayıda otomotiv üreticisiyle yıllardır farklı projelerde işbirliği yaptığını bile bilmiyor. Aslında son yıllardaki bir başka modifiye şirketi Novitec’ten çıkan en çılgın özel süper otomobillerin çoğu, Strosek ile yapılan işbirlikleri olmuştu.

Şimdi Strosek, Mega Speedster’ın piyasaya sürülmesinden bu yana geçen otuz yılı kendine has kutlamasıyla geri dönüyor. Bu özel otomobilden bir tane isteyen herkes 350.000 dolardan fazlasını gözden çıkaracak. Herkes derken tabi sadece 30 şanslı kişiden bahsediyoruz.

Standart bir 964 jenerasyonu 911’i baz alan Mega 30’un her biri kendi özel jantlarına, spor süspansiyona ve spor egzoza sahip olacak ancak asıl önemli olan paketin geri kalanı. Başlangıç olarak şaşırtıcı şekild, motor yaklaşık 300 beygir gücüyle standart halinde bırakılmış. Ancak daha fazla güç isteyenler 450 hp’lik bir tane sipariş edebilir.

Bu ekstra güç, güncellenmiş eksantrik milleri, iyileştirilmiş bir emme sistemi ve değişikliklerden tam olarak yararlanmak için motor yazılımını uygun hale getirerek sağlanmış. Ardından tahmin edebileceğimiz gibi, Strosek imzalı Porsche’leri her zaman farklı kılan iç ve dış değişiklikler geliyor.

Dışarıda müşteriler, elden geçirilmiş ön çamurluklarla çevrili entegre LED farlara sahip özel bir ön tasarım bulacaklar. Bu çamurlukların alt kısmına entegre edilen yan etekler, genişletilmiş arka çamurluklara kadar tek parça olarak uzanıyorlar. Aracın arkasındaysa müşteriler tek veya çift egzoz kurulumu için alana sahip özel bir tampon tasarımı seçebilirler.

İçeride, Recaro koltuklar ve özel kapı döşemeleri, baştan sona karbon fiber ve Alcantara yüzeylerle tamamlanıyor.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!