TANK PALETLİ TESLA MODEL 3’E MERHABA DEYİN

TANK PALETLİ TESLA MODEL 3’E MERHABA DEYİN

Şimdiye kadar herkes Tesla’nın araçlarının fiyat olarak ele alındığında vaat ettikleri etkileyici yeteneklerinin farkındaydı. Ancak bir Alman tamirhane, Model 3’te kimsenin göremediği şeyleri görüp herkesten fazla etkilenmemiş olmalı. Çünkü otomobile tank paletleri monte etmeye karar verdiler.

Projeyi tasarladıktan sonra ilk adım olarak, kare kesim çelik borudan bir çerçeve imal ettiler. Daha sonra, ağır hizmet tipi yastık blok yatakları kullanarak tahrik dişlilerini çerçeveye monte ettiler. Tesla’nın aksları, vites oranını düşüren bir dişliye bağlanarak tank paletlerini döndürme yeteneğine sahip oldu. Tüm montajlar yapıldıktan sonra süspansiyon sistemi takıldı, zincir dişlilerine tank paletleri geçirildi ve araç tamamlanmış oldu.

Paletlerin ne kadar büyük olduğunu daha iyi anlayabilmek için Model 3’ün, sadece montaj işlemi için altışar paletin üzerine yükseltilmesi gerekti. Bu son montaj hakkında detay vermek gerekirse; yaklaşık altı saat sürdü. Ancak aynı zamanda Model 3’ün 6 tonluk boş ağırlığa ve 80 cm yerden yüksekliğe ulaşmasını sağladı. Sürücünün, otomobilin yerden yüksekliği nedeniyle binebilmek çerçeveye tırmanması gerekti ve paletler kapıların açılma alanını kapladığı için pencereden içeri girmek zorunda kaldı.

Ekip ayrıca bu çılgın off-road temasını tamamlamak için birkaç aksesuar ekledi. Yardımcı ışıklar olmadan hiçbir off-road otomobili gerçekten ismini hak etmiş sayılmaz. Bu nedenle Tesla’ya yemek tabağı boyutunda dört lambadan oluşan devasa bir ışık seti de takıldı. Önde de başka bir olmazsa olan bir vinç var. Ancak bu canavarın kendi gücüyle herhangi bir zor durumdan çıkmakta zorluk çekeceğini düşünmüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!