Tesla Roadster 2021’de Ring’e çıkacak

Tesla Roadster 2021’de Ring’e çıkacak

Roadster’ın birkaç kişinin gördüğü ve daha da azının bindiği bir prototipten başka bir şey olmadığı gerçeğini unutun – Musk bir kez daha şüpheleri bertaraf edecek vaatlerden birini verdi.

2017’nin sonlarında tanıtılan otomobili unutanlar için: 2,1 saniye 0-100 hızlanması, 400 km/sa üzerinde azami hız, 1.000 km maksimum menzil, dört koltuk, dört tekerlekten çekiş ve 200.000 $ başlangıç ​​fiyatı. “Baz versiyonda”

Bir Tesla geleneği olarak Roadster’ın 2020 sonu için planlanan üretimi bir süre önce ertelendi. Spor otomobilin bu yıl piyasaya sürülmesi gerekiyordu. Ancak bunun olmayacağı belli olduğunda, Elon Musk yeni bir zaman çizelgesi sundu: Roadster’ın önümüzdeki 12 ila 18 ay içinde piyasaya sürüleceği söylendi. Bu duyuru, 2020’nin ortalarında geldi ve 2021 yılının sonunu bu aralığın bitiş noktası haline getirdi.

Geçen yıl Porsche, Taycan Turbo S’i Nürburgring’e götürüp yeni bir elektrikli sedan rekoru kırdıktan sonra, Tesla buna bir çift Model S Plaid prototipiyle cevap verdi. Gayriresmi sonuçlara göre Model S Plaid, yaklaşık 30 saniye daha hızlıydı. O günden beri ünlü Alman pistinde herhangi bir yeni gelişme olmamasına rağmen Elon Musk, Roadster’ın gelecek yıl Yeşil Cehennem’i ziyaret edeceğini söyledi.

CEO bunu dün bir tweet ile açıkladı. Roadster’ın 2021’de ‘Ring’e gelip gelmeyeceği’ sorulduğunda Musk, “evet” cevabını verdi. 365 olası tarihten birinde Tesla en hızlı modelininin dünyanın en zorlu yarış pistinde limitlerini zorlayacak.

Her gün yeni bir katılımcıyla rekabetin arttığı elektrikli otomobil pazarının en yüksek performanslı mücadelesinde işler kızışacak gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!