Tesla, Sağdan direksiyonlu Model S ve Model X siparişlerini iptal etti

Tesla, Sağdan direksiyonlu Model S ve Model X siparişlerini iptal etti

Elektrikli otomobil dünyasının lideri olan Tesla, geçtiğimiz günlerde son derece radikal bir karara imza attı. Tesla, Model S ve Model X’i sağdan direksiyonlu olarak üretmeyeceğini açıkladı. Başta Birleşik Krallık olmak üzere sağdan direksiyonlu otomobil kullanan ülkelerden aldığı tüm Model S ve Model X siparişlerini iptal eden Tesla bu durumu bir elektronik posta ile sipariş vermiş müşterilerine iletti.

Tesla’nın amiral gemisi iki modeli olan Model S ve Model X artık hiçbir zaman sağdan direksiyonlu olarak üretilmeyecek. Tesla bu durumun nedenini ”Araç üretim programındaki değişiklik” olarak belirtmiş.

Tesla, sağdan direksiyonlu Model S veya Model X siparişi veren müşterilerine birkaç farklı opsiyon sunuyor. Bir numaralı opsiyon sipariş verilen Model S veya Model X’in soldan direksiyonlu bir şekilde üretilmesi. Ancak müşterilerin büyük bir çoğunun sağdan direksiyonlu otomobil kullanılan bir ülkede soldan direksiyonlu bir otomobil kullanmak istemeyeceği tahmin ediliyor. İki numaralı opsiyon siparişi iptal edilen müşterilere Model Y veya Model 3 modellerinden istediklerinin teslim edilmesi. Tesla, bu iki modeli sağdan direksiyonlu olarak üretmeye devam ediyor. Üç numaralı opsiyon ise siparişin iptal edilmesi ve Tesla’nın müşterilerinden aldığı parayı geri ödemesi.

Tesla’nın kararını elektronik posta olarak alan ve siparişlerinin iptal edileceğini öğrenen Tesla müşterileri sosyal medya’dan tepkilerini dile getiriyorlar. Tesla’nın ilerleyen günlerde kararını değiştirip değiştirmeyeceği merakla bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!