TESLA’nın onlarca otomobili güncelleme anı

TESLA’nın onlarca otomobili güncelleme anı

Çoğumuzun muhtemelen hiç tanık olmadığı bir şey: Havadan güncelleme. Hem de yüzlercesine aynı anda.

Video, Tesla’nın müşterilere teslim etmeden önce yeni üretilen otomobillerin yazılımını (muhtemelen çoğunlukla Model 3) güncellemek için biraz zaman geçirdiği bir lojistik merkezde kaydedilmiş.

Tesla, yalnızca elektrikli otomobillerinin bilgi-eğlence sistemini değil, aynı zamanda tahrik üniteleri ve bataryalardan sorumlu çekirdek sistemler de dahil olmak üzere temelde her şeyi güncelleme kabiliyetine sahip.

Yazılım güncellemesinin Starlink uydu İnternet kullanılarak gönderildiğine dair iddialar var. Buna açıklık getirildi. Bağlantı standart LTE (Bizdeki adıyla 4.5G) teknolojisi vasıtasıyla gerçekleştirildi.

Her neyse, neticede gördüğümüz bizce son derece sıradışı bir manzara. Keşke video kalitesi biraz daha iyi olsaydı. Bir dahaki sefere ne göreceğimizi kim bilebilir, belki fabrika çevresinde kendi kendine giden elektrikli araçlar veya bizzat hareket eden lojistik merkezler?

Gelecekte, bazı markalar bir noktadan başlamış olsa da, çoğu marka kablosuz güncellemeleri kademeli olarak tanıtacak ve genişletecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!