TOYOTA GR SUPER SPORT LE MANS’DA BOY GÖSTERDİ

TOYOTA GR SUPER SPORT LE MANS’DA BOY GÖSTERDİ

Toyota, geçtiğimiz hafta sonu Le Mans 24 Saat yarışına GR Super Sport’un prototipini getirdi.

Japon otomobil üreticisi aracı birkaç yıldır geliştiriyor ve FIA’nın Le Mans Hypercar sınıfına hazırlıyor. 2018 ve 2019’da kazandığı Le Mans yarışında bu yıl da zafere uzanan Toyota TS050 Hybrid bazlı otomobil markanın alıştığımız çizgisinden uzakta.

Yarış hafta sonu boyunca, GR Super Sport, eski Toyota Gazoo Racing pilotu Alex Wurz pilotajında pistin tanıtım turunu tamamladı. 1.86 Metre boyundaki Avusturyalı pilotun kaskının otomobilin epey dışında kalıyor olması, iç mekandaki boyutlarla ilgili ipuçlarını da vermiş oldu.

Resimde görülen GR Super Sport’un yarışa hazır versiyonu mu, yoksa homologasyon gereksinimlerini karşılamak için gerekli olan yasal yol modeli için bir prototip mi henüz bilmiyoruz. Fakat durum ne olursa olsun, aracı tavansız görmek heyecan verici. Diğer rakip prototiplerin tavanları olduğunu düşünecek olursak, GR Super Sport’un çıkarılabilir bir sert tavana sahip olması avantajına olabilir.

Yol modeline gücü, hibrit destekli 986 hp güç üreten, ortaya monte edilmiş 2.4 litrelik çift turboşarjlı bir V6 motor sağlayacak. Çoğu teknik bilgi ve fiyatlandırma gibi ayrıntılar belirsiz kalsa da, homologasyon kuralları gereği üretim adedi minimum 20 olacak.

Fiyatlandırma ve üretim adedinden bağımsız olarak Toyota GR Super Sport satıştaki en dikkat çekici araçlardan biri olacak ve Aston Martin Valkyrie ve Mercedes-AMG One dahil olmak üzere aynı kategorideki otomobillere mükemmel bir rakip olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!