Volkswagen Scout’u ABD’de EV Off-Road Markası Olarak Yeniden Canlandıracak

Volkswagen Scout’u ABD’de EV Off-Road Markası Olarak Yeniden Canlandıracak

Volkswagen, ikonik Amerikan off-road markası Scout’un canlanmasıyla karlı kamyon ve SUV ABD pazarında iddiasını arttırmak istiyor. Almanlar, tamamen elektrikli bir kamyonet-SUV ikilisi ile Rivian’ı takip edecek ve grubun tasarım ekibinden sızdırılan render, bu konuda kararlı olduklarını gösteriyor.

Volkswagen, dünyadaki en güçlü otomobil şirketlerinden birisi ve yine de ABD’de ilginç şekilde istediği başarıyı yakalayamadı. Volkswagen’in yakın zamandaki ABD macerası, yerel pazarda yer bulamayan ve nihayetinde Amerikalıların ne istediğini anlayamayan bir şirkete işaret ediyor.

Volkswagen tüm bunları değiştirmeye kararlı ve ünlü Scout markasının yeniden canlandırılmasıyla ona bir şans daha verecek. Scout, Volkswagen’in geniş portföyünde bağımsız bir tamamen elektrikli marka haline gelecek ve dayanıklı, her yere gidebilen araçlarla ABD off-road topluluğuna hitap edecek. Rivian’ın yaptığı gibi, Volkswagen’in Scout’u da ortak bir elektrik mimarisine sahip bir kamyonet ve SUV ikilisi ile başlayacak.

İsminin açıklanmamasını isteyen kaynaklara göre Scout, 2026 yılına kadar iki elektrikli aracı üretmeye başlayacak ve yılda 250.000 araç üretmek isteniyor. Volkswagen, yeni şirketin yapısını oluşturmaya yardımcı olacak 100 milyon dolarlık bir başlangıç ​​yatırımı yapacak. Scout EV’ler üretime yaklaştığında daha da fazla yatırım gelecek ve TechCrunch tarafından belirtilen kaynaklar, fonların özel sektörden ve bireysel yatırımcılardan gelmesinin mümkün olduğunu söylüyor.

Bu, Volkswagen’in yeni şirket için mevcut kaynaklarının hiçbirini kullanmayacağı anlamına gelen startup benzeri bir yapıya işaret ediyor. Büyük olasılıkla gelecekteki elektrikli Scout’lar, MEB mimarisini veya üretim merkezi olarak Volkswagen’in Chattanooga tesisini kullanmayacak. Volkswagen tasarım ekibi tarafından “sızdırıldığı” iddia edilen bir tasarım taslağı, Rivian R1T ve R1S EV’lerle çarpıcı bir benzerlik gösteriyor.

Volkswagen, Scout adını iki yıl önce Traton alt bölümü Navistar International’ı satın aldığında satın aldı. Navistar ise, 1985 yılında International Harvester adının tarım makineleri işiyle birlikte satıldığı Scout markasını devralmıştı. Scout, tanıtılan ilk SUV’lardan biriydi ve 1961’den 1980’e kadar neredeyse yirmi yıl boyunca üretimi devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!