Yeni Audi R8, 2023’te çift turbo V8 ile gelebilir

Yeni Audi R8, 2023’te çift turbo V8 ile gelebilir

Audi R8, üçüncü nesilde hayatta kalabilir, ancak mevcut otomobilden çok daha farklı bir biçimde karşımıza çıkabilir.

Audi R8, 2006 yılında ilk kez piyasaya sürüldüğünde, piyasaya 4.2 litrelik atmosferik bir V8 ile çıkmıştı. Birkaç yıl sonra 5.2 litrelik Lamborghini imzalı V10’a sahip daha güçlü bir versiyon tanıtıldı ve araç 2015’te ikinci nesil için güncellendiğinde V8’e veda edildi ve V10 tek motor seçeneği olarak bırakıldı.

Auto Bild yeni haberinde şimdi üçüncü nesil R8’in, Lamborghini Urus’un ve diğer çeşitli VW Grup modelleriyle paylaşılan çift turbo beslemeli 4 litrelik çift turbo beslemeli bir V8 güç ünitesiyle geri dönebileceğini iddia ediyor. Auto Bild, bir tür hibrit elektrik desteğiyle yaklaşık 700 hp üretilebileceğini öne sürüyor.

Alman yayını, yeni nesil R8 hakkında 2023’te piyasaya sürülebileceğini ve ayrıca sadece elektrikli bir güç ünitesiyle de sunulabileceğini önermek dışında herhangi bir ayrıntıdan söz etmiyor. Böyle bir elektrikli model, sadece 456 hp ve 920 Nm tork üreten ancak yaklaşık 1 milyon € fiyat etiketine sahip olan önceki nesil R8 e-tron’un aksine, amiral gemisi versiyonu olarak konumlandırılabilir. Audi, 100’den az R8 e-tron sattı. Bu nedenle herhangi bir yeni elektrikli versiyonun önemli ölçüde daha güçlü ve çok ama çok daha ucuz olması gerekecek.

Üçüncü nesil Audi R8 ile ilgili dedikodular birkaç yıldır ortalıkta dolaşıyor ancak Alman otomobil üreticisi henüz konu hakkında yorum yapmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!