Yeni Jaguar XJ ile 2020 içinde tanışabiliriz.

Yeni Jaguar XJ ile 2020 içinde tanışabiliriz.

Jaguar, amiral gemisi modeli olan XJ’nin yeni jenerasyonunu 2020 yılı içinde tanıtmayı planlıyor.

Premium markaların amiral gemilerinin mücadele verdiği F segmentinde Jaguar, XJ modeli ile bulunuyor. Bu segmentteki en bilinen diğer oyuncular ise BMW 7 Serisi, Audi A8 ve Mercedes S Serisi. Bugüne kadar Jaguar elinden geleni yapmış olsada Alman rakiplerinin önüne geçmeyi başaramadı. Özellikle son jenerasyonunda çok şık hatlara, sınıfına göre sıra dışı bir tavan çizgisine ve ikonik arka stoplara sahip olan model bu sınıfta farklı olmak isteyen müşteriler tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

Gelelim yeni nesil Jaguar XJ’ye… Bir zamandır Jaguar’ın yeni XJ’yi test ettiğini biliyoruz. Halka açık yollarda test edilen birkaç XJ görmüştük ancak bu otomobillerin hepsi çok ağır şekilde kamuflajlı otomobillerdi ve yeni tasarım ile ilgili neredeyse hiçbir ipucu vermemişti. Efsanevi tasarımcı Ian Callum’un yerine geçerek baş tasarımcı olan Julian Thomson, geçtiğimiz günlerde yeni XJ hakkında açıklamalarda bulundu.

Julian Thomson: Yeni XJ çarpıcı bir otomobil olacak. Gerçekten çarpıcı ve hepimiz bundan çok, çok memnunuz. Bu çok önemli bir ürün. XJ, 70’lerde piyasaya sürüldüğünde gerçekten çok önemliydi ve o otomobil, o zamanki lüks otomobiller arasında kitabı yeniden yazdı. Fakat yeni XJ çok farklı bir otomobil olacak, kesinlikle geleneksel bir F segmenti sedan değil.

Jaguar, ilk olarak yeni XJ’nin elektrikli versiyonunu tanıtacak. Tam elektrikli Jaguar XJ’nin 470 kilometre menzil sunacağı da gelen haberler arasında bulunuyor. Hibrit tarafında ise şu anlık tek bir motor bekleniyor. 3.0 litrelik turbo benzinli motora elektrik motoru eşlik edecek.

Jaguar, yeni nesil XJ ile Alman rakiplerine karşı nasıl bir mücadele verecek biz de merakla bekliyoruz.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!