Yeni nesil Toyota Supra elektrikli mi olacak?

Yeni nesil Toyota Supra elektrikli mi olacak?

Japonya’dan gelen son haberlere göre hali hazırda karşımızda olan Supra’nın türünün son örneği olmayacağı konuşuluyor. Ancak, yeni modellerin elektrikli olacağı konuşulan detaylar arasında. Eğer bu doğruysa karşımızda içten yanmalı motora sahip son Supra’yı görüyor olabiliriz. Söylentilere göre , yeni nesil Supra’nın ismi elektrikli bir spor otomobil olarak yoluna devam edecek. Böyle bir değişiklik olmadan önce içten yanmalı motora ait farklı versiyonlar tanıtılacağı da söyleniyor.

Her iki söylenti de Japonya’nın Best Car dergisinden geliyor. Gelecek karşımızda olacak elektrikli Supra’nın 540 beygir gücüne sahip olabileceğini söyleniyor. Hali hazırda 3.0 litre hacminde ve 382 beygir gücünde bir motor olduğu düşünürsek oldukça önemli bir güç artışı söz konusu olacak.

Altıncı nesil Supra’nın elektrikli olacağı iddiası aslında yeni bir haber değil. Markanın baş mühendisi Tetsuya Tada tarafından 2019 tarihinde böyle bir sonuç ima edilmişti. Tabi günümüzde olan haberler bunun daha da ötesinde. e-Supra aynı zamanda Toyota’nın EV’ler için geliştirdiği ve geleneksel standart şanzıman hissini taklit eden sözde manuel şanzımanı da benimseyecek. Bütün bunlar olurken modelin hem tasarım hem de sürüş konusunda DNA’sı korunmaya çalışılacak.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!