Yeni Range Rover Sport Tanıtıldı

Yeni Range Rover Sport Tanıtıldı

2013 ve 2022 yılları arasında üretilen ikinci nesil Range Rover Sport, yerini MLA-Flex platformunu temel alan baştan sona yeniden tasarlanan yeni jenerasyona yerini bırakıyor. Geçen yıl Range Rover ile tanıştığımız bu mimari, eski RRS platformundan yüzde 35’e kadar daha yüksek burulma sertliği sağlıyor.

Başlamamız gerekirse; teknik detaylar kaputu açtığınızda daha iyi. Güç üniteleri listesi, Ingenium ailesinden P360 ve P400 hafif hibrit altı silindirli turbo motorlarla başlıyor; P, benzini belirtirken, sayılar da beygir gücünü ifade ediyor. Avrupa’da müşterilere üç sıralı altı silindirli turbo dizel seçeneği sunulacak: D250, D300 ve D350. Euro 6 emisyon düzenlemeleri nedeniyle her biri hafif hibrit teknolojisine sahip.

Bir sonraki seviye, e’nin elektrik anlamına geldiği P440e’dir. Aslında bir plug-in hibrit olan bu seçenek, toplam 434 beygir gücü ve 620 Nm tork üretir. Land Rover, WLTP normlarında 114 kilometre sıfır emisyonlu sürüş menzili tahmin ediyor. 503 beygir gücü ve 700 Nm üreten P510e ise 113 kilometreyi aşıyor. Land Rover gerçek kullanım menzilinin 88 kilometre olduğunu tahmin ediyor. Kuzey Amerika’daysa 523 hp ve 750 Nm sunan BMW imzalı bir V8 seçeneği de sunulacak.

Land Rover’ın daha önce tam elektrikli bir Range Rover’ı onayladığını hatırlayacak olursanız, “2024’te tamamen elektrikli güç ünitesinden” memnuniyetle bahsediyorlar. Tamamen yeni RRS’nin ilk örnekleri, 2023 model yılı için Eylül ayında İngiliz bayilerine ulaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!